Zonguldak İş Fikirleri

Zonguldak’ta Yapılacak İş Fikirleri

Batı Karadeniz bölgesinin adı kömürle birlikte anılan şirin ili Zonguldak, kömürün dışında da birçok iş yapılabilecek iklim ve coğrafyaya sahiptir. Gerek il merkezi gerekse ilçelerinde uygulanabilirZonguldak iş fikirlerikonusuna şöyle bir göz atarsak başta turizm fikirlerinin yanı sıra; su ve suya bağlı fikirler, tarım ve tarımla ilgili iş fikirleri, madencilikle ilgili iş fikirleri, rüzgar enerjisi ile ilgili iş fikirleri sayılabilir.

Zonguldak Bölgesinde Turizm ile Yapılacak İş Fikirleri

  • Tarih boyunca Anadolu’da yaşamış hemen memen her kavime ev sahipliği yapmış olan Zonguldak ili çok zengin tarihi ile turistik bir cazibe merkezi olmaya hazırdır. Tarihin dışında mavi ve yeşilin mükemmel uyumu ile nefes almak isteyecek gezginler için turistleri ve huzur arayan insanları kendine çekecek yatırımların karşılığını fazlasıyla verecek bir özelliktedir.

  • Yine bölgede termal sular cazip bir iş fikri olarak düşünülmeye değerdir. Gerek il merkezi gerekse ilçeleri ile tipik bir Karadeniz iklimine sahip olan Zonguldak hemen her yerinde karşılaşılacak doğal güzellikleri ile doğaseverleri kendisine çekecek eşsiz güzellikleri ile mağara ve eşsiz orman zenginliği ile her türden iş fikrine hizmet etmeye hazırdır.

  • Yine denize dik kayalıkları ile baş döndüren bir güzelliğe sahip olan ve bu coğrafi özelliği ile spor tutkunu özellikle tırmanma sporuna tutkun insanlara hitap edecekiş fikirleri Zonguldakilimizin ev sahipliği yapabileceği ender bölgelerden biridir.

Bölgede Yapılacak Diğer İş Fikirleri

Gerek taşkömürü ve demir-çelik sanayii gerekse nükleer santrali ile bir enerji şehri olan Zonguldak rüzgar ve güneş enerjisi ile de bu alanda yeni iş fikirlerine sahiplik edecek güneşe ve rüzgara sahiptir. Bunun yanı sıra hala bakir duran termal suları ile bir sağlık merkezi olmaya namzet bir ildir.

Gerekli önemin verilmediği balıkçılık yeni iş fikirlerine açıktır. İklim özellikleri nedeni ile özel bir geçiş bölgesi olan Zonguldak benzer iklimlerde yetiştirilen birçok tarımsal iş fikirlerine açıktır.

Bölgenin özellikle geniş ormanları başta arıcılık olmak üzere tavukçuluk ve mantar iş fikirlerini düşündürmelidir. Kültür mantarı dışında doğal mantarlar için ev sahipliği yapacak ormanlara sahip olan il bu iş fikri ile bile tek başına bir iş potansiyeline sahiptir.

Yine bu bol yeşil ve Karadeniz iklimi salyangoz ticareti için son derece uygun iş fikirlerine açıktır. Saydığımız ve sayamadığımız birçok alanda iş fikirlerine açık olanZonguldak’ta yapılacak işlerşüphesiz girişimcileri memnun edecektir.

Önerilen Paylaşım 1:2017 Model Honda Civic Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

Önerilen Paylaşım 2:2017 Yeni Ford Kuga Özellikler ve Yakıt Tüketimi

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

3 Yorum(lar)

  1. Zonguldak sanayi, maden ve liman şehri olmasından dolayı iş olanakları oldukça geniştir. Şehirde işçi nüfusu oldukça fazladır. Sanayi alanında bir iş kurabilirsiniz.

  2. Kömür madenciliği il için çok önemli iş fırsatıdır. Dayın orda maden işcisi olarak çalışmaktadır çoğu kişinin geçim kaynadığındır

  3. Zonguldak ilinde maden konusunda bir çok iş imkanıda mevcut. Tüm yıl boyunca eğer tecrübeniz var ise iyi bir miktarda maaş alabilirsiniz veya tecrübeniz yoksada iş imkanı bulabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zonguldak sanayi, maden ve liman şehri olmasından dolayı iş olanakları oldukça geniştir. Şehirde işçi nüfusu oldukça fazladır. Sanayi alanında bir iş kurabilirsiniz.

Kömür madenciliği il için çok önemli iş fırsatıdır. Dayın orda maden işcisi olarak çalışmaktadır çoğu kişinin geçim kaynadığındır

Zonguldak ilinde maden konusunda bir çok iş imkanıda mevcut. Tüm yıl boyunca eğer tecrübeniz var ise iyi bir miktarda maaş alabilirsiniz veya tecrübeniz yoksada iş imkanı bulabiliyorsunuz.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer