Zeytin Yaprağı Zayıflatır mı ?

Zeytin özellikle her kahvaltıda tükettiğimiz lezzetili bir besindir. Kimisi yeşil zeytinin kimisi de siyah zeytinin hastasıdır. Bazıları ise “bırakın zaytini asıl lezzet yağında” diyor. Kim sizce haklı olan, hepsi haklı bizce. Maşallah Yaradan nasıl yaratıyorsa, yağı ayrı güzel kendi ayrı.zeytin yaprağı çayı zayıflatır mı

Şimdilerde zeytin yaprağı çayı modası yankılanıyor 🙂

Zeytin yaprağı yeişilmsi renkte olan ve bakınca bile insana huzur veren bir ağaç yaprağıdır. Zeytin genelde Akdeniz bölgesinde konaklayan bir ağaçtır. Yeşil ve siyah olmak üzere iki renkte olmaktadır. Tabi bazen yarı yeşil yarı siyah zeytin de gelmiyor değil 🙂 Bunlarda kafasına göre takılanlar oluyor herhalde.

Zeytin yaprağı Zayıflatır Mı ?

Efendim zeytin yaprağı çayının tok tutma etkisi bulunmaktadır. Bu nedenledir ki, zeytin yaprağı çayını içtiğiniz zaman bir nevi tok hale geliyorsunuz ve yemek yemeyi istemiyor yada az yemek yiyorsunuz. İçerdiği maddelerden dolayı vücut yeterli besin olduğunu kavrıyor ve acıkma hissiyatı ortaya çıkmıyor.

Zeytin Yaprağının Faydaları

Zeytin yaprağı çayının faydaları genel olarak aşağıdaki durumlar ile bizlere fayda sağlamaktadır.

  1. Grip
  2. Nezle
  3. Tansiyon
  4. Şeker Hastalığı
  5. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirme
  6. Kötü kolesterole karşı direnç
  7. Antibakteriyel özellik
  8. Antibiyotik etkisi

maddelerine karşı bizlere fayda sağlamaktadır. İçerisine nane ve tarçın da ekleyerek tam bir koruyucu kalkan üretmiş oluruz.zeytin yaprağı çayı nasıl hazırlanır

Zeytin yaprağı çayı Nasıl Hazırlanır ?

Çevrenizde aktarlarda kurutulmuş zeytin yaprağını alabilirsiniz. Tarifi ise şu şekilde olmaktadır:

İki bardak zeytin yaprağı çayı hazırlamak için, üç çay kaşığı kurutulmuş zeytin yaprağını su kaynadıktan sonra içerisine koyunuz ve yaklaşık on dakika kadar demlenmeye bırakın. Unutmadan, zeytin yapraklarını elinizle iyice övün ve küçük parçalar haline getirin.

İsterseniz, içerisine tarçın ve nane de ekleyebilirsiniz. Özellikle zayıflamak isteyen kişiler zeytin yaprağı çayı içerisine nane ve tarçın ekleyerek tok kalabilirler.

Afiyet olsun 🙂

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir