menü resmi

İnsanlar Yüzlerini Nasıl Daha Beyaz Yapıyorlar

Yüzün Beyazlaması İçin Ne Yapmalı?

Cilt beyazlığı, yüz güzelliğine katkıda bulunan en önemli durumlardan biridir. Cildin daha sağlıklı ve canlı gözükmesine neden olan bu detay, tüm kadınların elde etmek istediği hayaller arasındadır. Bu amaçlarını yerine getirebilmeleri için, bazı adımların harfiyen yerine getirilmesi şarttır. Bu sayede eskisinden daha canlı ve beyaz bir cilt yapısının elde edilmesi hayal değildir. Aşağıdaki yöntemler doğal yöntemlerle beyaz bir cildi kesin hale getirmenize yardımcı oluyor.

Limon:

Limonun cilt renginde harika sonuçlar ortaya çıkardığı bilinen şeyler arasındır. Özellikle cilt yapısına zarar vermeyen türden bir içerik arıyorsanız, bu basit ve etkili yöntemi deneyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey bir limonu ortadan ikiye bölerek, tüm yüzü 20 dakika süreyle ovmaktır. Düzenli olarak yapmanız gereken bu yöntem, bir süre sonra gözle görülür şekilde sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Karbonat

Karbonat cilt beyazlama yöntemleri arasında sıklıkla başvurulan ürünlerden biridir. Aynı zamana peeling etkisi veren karbonat, cildinde ölü hücrelerden arınarak daha sağlıklı bir hal almasına neden olur. Bu yöntemde haftada iki kez uygulandığında cilt tipinde birkaç tonluk farkı çok rahat bir şekilde görebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey süt ve karbonatı bir karışım haline getirmektir.

yüz beyazlatıcı

Daha sonra cildin koyu bölgelerine bu karışımı eşit bir şekilde yayın. Bir süre bekledikten sonra ılık su yardımıyla arındırarak cildin tamamen temizlenmesini sağlayın. Karbonat uzun süre boyunca bekletildiğinde, cildi yakıcı etkileri olduğu için süreyi 10 dakikadan fazla belirlemeniz gerekiyor.

Şeker

Şekerin cilt beyazlatma ve ölü hücreleri temizleme gibi bir özelliği vardır. Bu özellik sayesinde cildin her zamankinden daha sağlıklı bir şekilde gözükmesi mümkündür. Bu yöntemi yapabilmek için öncelikle zeytinyağı ve şekeri bir karışım haline getirmeniz gerekiyor. Daha sonra bu karışımı masaj yapar gibi cilt yüzeyine uygulayın. 15 dakika boyunca beklettikten sonra cildinizi sabun ve ılık suyla temizleyerek, karışımı ciltten arındırın.

Pirinç Maskeleri

Pirinç cilt beyazlatma yöntemleri arasında yüzyıllar boyunca kullanılan seçeneklerden biridir. Özellikle Asyalı kadınların sıklıkla yöneldiği bu yöntem, onlara daha pürüzsüz ve canlı bir cilt yapısı vermiş durumdadır. Pirinç maskesini yapabilmek için öncelikle süt ve pirinç ununu bir karışım haline getirmeniz gerekir. Daha sonra küçük bir yüz fırçası yardımıyla tüm cilde eşit bir şeklide uygulayın. Haftalık olarak iki kez yapılması gereken bu işlem, bir ay sonunda sonuçlarını göstermeye başlayacaktır.

Yoğurt ve Portakal

Bu yöntemde cilt beyazlığının ekonomik ve basit bir şekilde oluşturulması için doğru bir yöntemdir. Bunu yapabilmek için portakal kabuklarının bir süre boyunca güneşin altında kurutmanız gerekir. Daha sonra yoğurtla birlikte karıştırılan portakal kabukları cilde eşit bir şekilde sürülerek en az 20 dakika boyunca bekletilmelidir. İşlemin başarılı olabilmesi için her hafta boyunca tekrar edilmesi şarttır.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.