menü resmi

Yozgat İş Fikirleri

Yozgat’ta Yapılacak İş Fikirleri

İç Anadolu bölgesinin bozkırında bulunan Yozgat sanayisi geri kalmış illerden biridir. Yaklaşık 5 bin yıllık bir tarihe sahip olan Yozgat 1920 yılı içinde bölgede yaşanan Çapanoğlu isyanı ile de özel bir Anadolu şehridir.
Bu durum bölge halkında bir burukluk yaşanmasına neden olmuştur. Anadolu’nun yaygın olan taşra hüznü ve taşra burukluğu derdi bu ilde yapılabilecek iş fikirlerinden biridir. Elbette ki tüm bunlara rağmen ekmeğini kazanmak isteyen Yozgat’ta yapılabilecek işler arayanlar uygun öneriler bulacaktır.

İş Fikirleri Ve Yozgat

Ametist ve limra taşları ile ünlü Yozgat için en uygun iş fikri bu taşlardan yapılacak hüzün ve burukluğu anlatacak nitelikte takılar olmalıdır. Gerçekten de Türkiye’nin geri kalmış illerinden biri olan Yozgat tarihi dokusuna karşılık geri kalmış sanayisi ve bereketsiz toprakları nedeni ile sürekli bir hüzne ve bu hüznün beraberinde getirdiği bir burukluğa sahip bir çehreye sahiptir.

yozgat-is-fikirleri

Bu çehre şehirde yaşayan tüm canlılara yansımış durumda kendisini hep hissettirir. Dağı taşı çoğunlukla taş olan Yozgat’ta yapılacak iş fikirleri başında bol bulunan taşlardan yapılacak ürünlere bu hüznü ve burukluğu yansıtacak bir çehre kazandırmak olmalıdır. Örnek olarak hüznün ve burukluğun oyulduğu taşlardan yapılacak bir takı seti çok satan bir turistik obje olabilecektir.

El Sanatları ve Online Satış

Hititlerin başkenti olan ve tarihi dokusu her taşın dibinde kendini hissettiren bu şehrin çehresinde yüklü duran hüzün ve burukluğu değiştirmek için, tarih turizmini canlandırmaktan başka bir yol yoktur.

Süs Objeleri

Tarih ve kültür turizmini destekleyecek ve yöreyi anlatacak olan iş fikrinin ana temasını oluşturacak olan yöreye has hüzün ve burukluk hislerini simgeleyecek süs objeleri Yozgat ilinde yapılacak en güzel iş fikridir.
Bu ürünleri internette satmak daha karlı olacağı gibi, havalimanlarında ya da otogarlarda da satılabilir.

Bitki Satışı

Yozgat ve çevresinin iklim koşulları ve toprak yapısı yaz aylarında neredeyse Afrika iklim koşullarına sahiptir. Bu nedenle bölgede Afrika kökenli bitkilerin yetişmesi söz konusudur. Afrika kökenli bitkilerin Yozgat bölgesinde yetiştirilme işi iyi bir iş fikri olmalıdır. Özellikle ithal edilen birçok Afrika kökenli meyvenin bölgeye kazandıracağı iş olanakları iyi bir Yozgat iş fikri olarak denenmelidir.

Bunun dışında değişik temalarda kullanılan ve duyguları anlatan büyük bir taş heykel fikri şehri simgelemesi ve tanıtması amacı ile iyi bir iş fikri olabilir. El sanatları ve diğer işler için e-ticaret yöntemini seçmek oldukça mantıklı olacaktır.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.