menü resmi

Yazılım Mühendisliğinin Özel Sektördeki Atılımları

Yazılım Mühendisliği ve Özel Sektör

Ülkemizde bir mühendislik fakültesini okumak oldukça zor bir durum haline gelmiştir. Öğrenciler bu bölümler hakkında ne kadar bilgili olurlarsa da önlerine çıkan üniversite yerleştirme sınavında iyi bir puan almadığı sürece istemiş olduğu bölüme yerleşmesi imkansız bir hale gelmiş bulunmaktadır.

Bu yüzden öğrenciler bölümler hakkında kendilerini geliştirmeden önce mutlaka derslerinde başarılı öğrenci olmak zorundadırlar. Önlerine çıkacak olan sınavda sorumlu oldukları MF yani matematik Fen bilimleri konularını düzenli şekilde çözdüğünde istemiş olduğu yazılım mühendisliğini okuyabilmektedir.

Daha sonrasında okulda göreceği mühendislik konularını internet üzerinden araştırarak konuları okulda öğrenmek değil de kendi evinde öğrenme çabası içerisine girmesi gerekiyor. Bunun sayesinde daha sonrasında üniversite eğitimde görmüş olduğu dersler kendisine yabancı gelmeyecek şekilde kolaylık atlatabilecek bir seviyeye gelmiş olacaktır.

Öğrenciler için en önemli olan kısım üniversite fakültesine yerleşmektir. Bu adımı gerçekleştirdiğinizde artık kendiniz mühendis adayı olmak için yapmanız gereken tek şey bilgi sahibi olmanızdır.

Yazılım Mühendisliğinin Kazançları Nasıl Olmaktadır?

Günümüzde internet dilini kullanan pek çok kişi bulunmaktadır. Bunlar istemiş oldukları bilgileri kolaylıkla internet üzerinden bularak uygulayabilmektedir. Buda yazılımcıların işlerine gelmeyerek elde etmiş oldukları kazançları düşük bir seviyeye getirebilmektedir. Fakat insanlar bilgili olmadığı konular üzerinden çalışmalar yapmak istediklerinde elde etmiş oldukları herhangi bir sonuç bulunmuyor. Bu yüzden tekrardan yazılım mühendisleri ile irtibata geçerek istemiş oldukları projeleri kendilerinin geliştirmesi istenilmektedir.

YAzılım mühendisliği iş imkanları nedir

Kullanıcılar mühendislere dayatmış olduğu projeler sayesinde yüksek kazançlar elde etmektedir. Tabi bu yüksek kazançlardan mühendislerinde payları bulunmaktadır. O yüzden zamanımızın teknoloji çağı üzerine kurulu olduğunu ve bütün her şeyin bu alan üzerinden ilerlediğini unutmamanız gerekiyor. Eğer iyi bir mühendis olursanız yüksek miktarlarda kazançlar elde ederek kısa süre içerisinde büyük yerlere gelmeyi başarabilecek duruma gelebilirsiniz.

Özel Sektörlerde Yazılım Mühendisliği

Kamu kuruluşlarında belli alanlarda yazılım mühendisliklerine ihtiyaç duyulmaktadır. Fakat bu alanlarda kendilerine verilmekte olan maaş oranları düşük olduğundan dolayı mühendisler genel olarak özel sektörlerde çalışmayı hedeflemektedir. Eğer iyi bir yazılımcı iseniz özel sektörde aylık olarak çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Tabi bu sektörler dört dörtlük mühendisler istemektedirler. Bu yüzden üniversite döneminde bu yazılım dilleri hakkında olduğundan daha fazla bilgi edinmeniz gerekiyor ki ilerleyen yıllarda büyük sorunlarla karşılaşmadan istemiş olduğunuz gibi kazançlar elde edebilesiniz.

Sizlere tavsiyemiz giderek gelişmekte olan kod satırları ve gelişmekte olan teknolojiye ayak uyduracak şekilde ilerlemelerinizi yapmanızdır. Bütün bunları eksiksiz bir şekilde yaptığınız andan itibaren Mühendislik diplomasına sahip olduğunuzda yapmış olduğunuz projeler sayesinde sizler iş başvurusunda bulunmadan şirketlerden sizlere teklifler yağacağını görebileceksiniz.

Herkes Bu Bölüm Üzerinde İlerleme Kat Edebilir mi?

Tabi ki de hayır. Yazılım mühendisliği oldukça ciddiyet ve titizlik isteyen bölümler arasında bulunmaktadır. Bunların en başında gelen şey ise sabır isteyen bir kişilik yapısını istemektedir. Çünkü yapacağınız olan projelerde yapacağınız tek bir eksik kod satırında günlerce hafta haftalarca bu başınızı ağrıtabilecek durumlarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu yüzden bu bölümü seçerken ne kadar sabırlı olduğunu önceden görmeniz gerekiyor. Daha sonrasında kendinizi yazılım üzerinden geliştirmekte olan bir birey haline getirmeniz lazım.

Durmadan gelişmekte olan kod satırları ve her zaman yeni bir çalışma gereksinimi içerisinde yer alacağınızı da unutmamanız durumunda bu bölümü okuyabilirsiniz. Fakat sizlere saymış olduğumuz bu durumları üsteleyebilecek bireyler değilseniz hiç bu bölüme bulaşmadan kendi yolunuzu çözerek farklı alanlar üzerinden ilerlemenizi tavsiye etmekteyiz. Bunları yapabileceğinizi düşünüyorsanız zaman kaybetmeden kendinize bir çalışma yolu çizerek ilerleyişlerinizi sürdürmeniz gerekiyor.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • atılım üniversitesi bilgisayar mühendisliği mezunları
  • atılım bilgisayar mühendisliği lisans programı
  • atılım üniversitesi yazılım mühendisliği akademik kadro
  • atılım bilgisayar mühendisliği yüksek lisans
  • atılım üniversitesi bilgisayar mühendisliği fiyatları
  • atılım bilgisayar mühendisliği ders programı
  • atılım yazılım müfredat
  • atılım üniversitesi bilgisayar mühendisliği hakkında yorumlar
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Halil Efe -
2018-04-02 23:54:03

Üniversite yıllarında yazılım mühendisliği ile bilgisayar mühendisliği arasında farklar var fakat, özel sektöre başlarken bu fark kalmıyor gibi. Yazılım mühendislerinin akademik kariyeri için de bu tarz bir yazı yazarsanız sevinirim.

@Güçlü -
2018-03-16 13:48:00

Günümüzde özel sektör yazılım mühendisliği alanlarında büyük yatırım yapıyor ve bu alanda çalışanların eğitimine büyük önem veriyorlar. İş bulma konusunda diğer alanlara göre daha kolay.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.