Yanlış Yemek Yiyoruz ! Yemek Yerken Yapılan Yanlışlar !

Hepimiz acıkıyoruz yiyoruz sonra yine acıkıyor ve yine yiyoruz. Peki gözden kaçırdığımız birşeyler yok mu dersiniz? Sİzler için Yemek yerken yapılan yanlışları sıraladık.yemek yemek

Balık yerken yoğurt yenmezmiş; halkın dilinde bu böyledir. Balık yanında yoğurt yenmez. Hal bu ki ne kadar da yanlış, balığın yanında yoğurt yenmesinde sakınca yoktur. Zehirlenmeler kesinlikle yoğurttan kaynaklanmaz. Balığın ve yoğurdun tazeliğine güvenenler rahatlıkla yiyebilir.

Yanlış Yemek Yemek

Pekmeze yoğurt veya süt eklenirmiş; daha çok çocukluk dönemlerinde annemiz bize pekmez içirirdi. Daha sağlıklı olsun diye de yoğurt veya süt katarlardı. Hal bu ki bu çok zararlıdır. Sütteki veya yoğurttaki kalsiyum pekmezde bulunan demir oranını azaltır. Bu yüzden pekmezin portakal suyu ile içilmesi öneriliyor. C vitamini ile demir oranı daha fazla artar.

Etli yemeklerin yanında ayran içilirmiş; etli yemeklerin yanında yoğurt ve ayran vazgeçilmezdir. Birlikte gerçekten lezzetli olur. Buna rağmen sütlü pekmezle aynı kaderi paylaşmaktadır. Maalesef ayran ve yoğurdun içindeki kalsiyum oranı etdeki demir oranını azaltır. Bunun yerine harika bir salata yapıp yiyebilirsiniz.

Ispanağın yanında yoğurt yenilirmiş; ıspanak da yoğurt ile tüketilmemesi gerekenler arasındadır. Maalesef yoğurt veya ayran ıspanak ile de tüketilince ıspanaktaki demir oranı azalır. Bu sebeple vitamin eksikliği olur. Yoğurt ve ya süt gibi kalsiyum içeren besinler içinde demir olan ürünlerle tüketilmemelidir.

Yemek yerken su içilmezmiş; yemek yerken su içilmesi birçok kişi tarafından kilo aldırdığını düşündürüyor. Hal bu ki tam tersi bir durum vardır. Aslında yemek arasında su içilmesi iştahı kapatacağından dolayı kilo almayı önler. Sindirim sorunu yaşayanlar dışında herkes yemek yerken su içebilir. Kilo almak her zaman kilo vermekten bünyeye daha zararlıdır.

Aç karnına limonlu ve sirkeli su içilirmiş; bu karışım kesinlikle zayıflatmak yerine kilo aldırır.

Zeytinyağı katı yağlar gibi kilo aldırmazmış; kesinlikle zeytinyağı da diğer yağlar gibi kilo aldırır.

Yiyin efendim yiyin demek isterdik fakat herşeyi kararı ile, yeteri kadar yiyin 🙂

Önerilen Paylaşım 1:Aşırı Yemek Yeme Hakkında Bunları Biliyor Muydunuz !?

Önerilen Paylaşım 2:2016 Lys En Çok Tercih Edilen Üniversiteler ve Bölümler Hangisi ?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

1 Yorum

  1. Etli yemeklerin yanında ayran içmenin doğru olmaması beni bir hayli şaşırttı, her ne olur olsun sanırım ayrandan vazgeçmeyeceğim, neredeyse hergün 2-3 kutu içiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etli yemeklerin yanında ayran içmenin doğru olmaması beni bir hayli şaşırttı, her ne olur olsun sanırım ayrandan vazgeçmeyeceğim, neredeyse hergün 2-3 kutu içiyorum.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer