menü resmi

Yanak Kıllarından Kurtulun

Yüzümüzdeki İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları

İstenmeyen tüy ve kıllar hem kadın hem de erkeklerin sıklıkla çözüm aradığı sorunlardan bir tanesidir. Bazen yakınımızdaki bir arkadaşımız söyleme farkına varmayacağımız tüy ve kılların, birkaç tane uzamış sakal kılının kadınları çok zor duruma soktuğu aşikardır. Özellikle erkeklerde sık görülen (Bakımsızlıktan) bu sorunun çözümü aslında çok kolaydır.

yanak-kili

Ancak her zaman bu kadar basit olmayan kıl uzamaları meydana gelebiliyor. Bazen gerçekten tıbbi teşhis ve tedavi gerektiren durumlarla karşı karşıya gelebiliyoruz. Nedeni ne olursa olsun, pek çok kişi kozmetik yollar ile bu devasa uzamalardan kurtulmak ister.

Kıl dibi iltihabı, kıl dönmesi, hirsutismus gibi nedenlerle tüylerinden kurtulmanın yöntemlerini arar dururuz. Özellikle toplumumuzda bununla başa çıkabiliyor olmak hem güzelliğin hem temizliğin sembolü olmuştur.
Neyse ki yüz tüyleriyle mücadele etmek aslında zannedildiği kadar zor değil, tek sıkıntı sizin için doğru olan yöntemi bulabilmek.

Eğer sizin yok ettiğiniz tüy ve kıllar düzenli olarak kendini yeniliyorsa, kendiniz tedavi yöntemi bulmak yerine, dermatoloğa gitmelisiniz. Hormonal bir sorun var ise bunu ancak doktor çözebilir, bu aşamada eğer sebep hormonlarsa, bildiğiniz üzere hormonlar genetik miras oldukları için uzun bir tedavi süresi ile karşılaşabilirsiniz.

Peki ne tür tedaviler ile yanak kıllarından kurtulabiliriz?

Lazer: Çeşitli lazer cihazları, tüylerin daha az çıkmasını sağlayabilir. Lazerler, kıl ve kıl kökündeki hücreleri hedef alırlar. Maalesef bu tedavi hiçbir zaman tek seansta düzeltilemez. Tüm kıl foliküllerinin ortadan kaldırılması gerektiği için 2-3 seans gidebilirsiniz. Ama hiçbir zaman tam anlamıyla tedavi olmuş sayılmazsınız çünkü lazer tedavisi hiçbir zaman %100 sonuç vermez, her zaman %20’lik bir dilim kalacaktır.

Elektroliz: Elektroliz, iğneli epilasyon anlamına gelmektedir. Biraz acı veren ve zaman gerektiren bir tedavi yöntemidir. Sebebi ise kıl foliküllerine teker teker işlem yapılmasıdır. Tek seansta bazen tek kıl foliküllerine yoğunlaşılabilir. Bu sebeple hem uzun süren hem acı veren bir tedavi yöntemidir, ama sonuç %100’dür.

Ağda: Bu hızlı ve uygulaması kolay bir yöntemdir. Evde tek başınıza ya da bir yakınınız ile beraber yapabilirsiniz. Tüy ve kılları kökünden aldığı için bölgesel olarak temizliğin en sadık dostudur. Ağda ile sadece istenmeyen tüy ve kılları değil tüm vücudumuzu temizleyebiliriz. Ancak kalıcı çözüm sağlamaz.

Tüy dökücü kremler: Aynı şekilde tüy dökücü krem ve spreyleri evde tek başınıza kullanabilirsiniz. Kolay bir seçenek olacaktır ama hem kuruluğa sebep olacak hem de kalıcı bir çözüm sağlamayacaktır.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Burak -
2018-04-29 13:30:58

Yanak kıllarımdan oldukça rahatsız oluyordum. En sonunda lazer tedavisiyle kurtulmaya karar verdim. Şuanda oldukça memnunum. Yüzümde bir tane bile kıl kalmadı.

@Yasmin -
2018-04-03 08:10:34

Yanaklardaki kıllar genelde düzensiz sağlılıksız yaşam ve azda olsa genetik oluyor. Belli bölgelere kıl alımı kolay fakat yanak bölümlerinde manuel almayı denersek görüntü olarak hiç hoş sonuçlar olmaz. O yuzden yukarıda belirtildiği üzere profesyonel ellere bırakmak gerekiyor.

@Kemal -
2018-04-02 08:46:26

Kıllardan kalıcı kurtulmak icin üsteki belirtilen lazer çok etkili oluyor. Biraz acılı olabilir fakat sonrasında görünüm açısında çok iyi sonuçlar elde ediyorsunuz tavsiye ederim.

@Emre -
2018-04-01 23:50:42

Kıllardan kalıcı olarak kurtulmak için neler yapabileceğimi sürekli olarak araştırıyorum. bazen ciddi oranda sinir bozucu hale gelebiliyorlar. lazer ve ağdayı en kısa zamanda deneyeceğim.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.