menü resmi

WordPress Mail Gönderme & Smtp Ayarları Nasıl Yapılır ?

wordpress-mail-gonderme-smtp-ayarlariWordPress tabanlı sitelerinizde iletişim formu ile ziyaretçilerinizin sizlere ulaşabilmesi, mesaj gönderebilmesi için WordPress ayarlarında Smtp ayarlarının uygun olarak yapılmış olması gerekmektedir.

Bunun için iki adet eklentiye ihtiyacımız olacaktır.

  1. Contact Form 7
  2. Wp-Mail-Smtp

eklentilerini kurunuz ve etkinleştiriniz.

Şimdi öncelikle bir adet iletişim formunu oluşturalım. Bunun için eklentiler kısmında Contact Form 7 eklentisinin altında Ayarlar bağlantısına tıklayalım.

wordpress-contact-form-7

Karşınıza aşağıdaki sayfa çıkacaktır. Burada formun üst menüsünde bulunan özelliklerden istediğinizi ekleyerek(metin,eposta,url vb..) keydediniz. Aşağıdaki resimde bizim kendi iletişim formumuz bulunmaktadır. İsterseniz aynısını uygulayabilirsiniz. Form içerisinde resimde olduğu gibi kodları ekleyerekte yapabilirsiniz. Bunu yaptığınızı farzediyoruz şimdi devam edelim.

wordpress-contact-form-7-ayarlari

Sağ sütunda bulunan Kaydet butonuna basınız ve kaydedildikten sonra üst kısımda [contact-form-7 404 "Not Found"] arkası mavi olan kodu kopyalayınız. Bu kod iletişim formunun oluşmasını sağlayacaktır. Formu nasıl oluşturmayı seçtiyseniz aynı şekilde form oluşturma kısa kodu bu koddur.

Şimdi WordPress SMTP Ayarlarına geçelim.

Bunun için öncelikle Eklentiler kısmında Wp-Mail-Smtp eklentisinin altında settings’e tıklayarak Smtp ayarları sayfasına geçelim.wordpress-smtp-ayarlari

Şimdi aşağıdaki resimde olduğu gibi ayarları formlara giriyoruz. Bunun için öncelikle hosting mail adresi oluşturmuş olmalısınız. Bunun için Cpanel ile giriş yaparak bir adet mail adresi oluşturunuz, mail adresi ve şifresi bizlere gerekli. Aşağıda formda resmi büyüterek hangisini nereye gireceğinizi görebilirsiniz.

wordpress-wp-mail-smtp-ayarlari

Evet herşeyi yaptıktan sonra bir deneme yapabiliriz. Aynı sayfada en altta bulunan form ile deneme için istediğiniz bir mail adresine deneme maili gönderebilirsiniz.

wordpress-smtp-ayari

Yukarıdaki deneme mail kutusuna yazdığınız mail adresine girerek mail gelmiş mi kontrol ediniz. Eğer bir hata ile karşılaştıysanız port numarasını değiştiriniz 587 ve 25 ikisini de birer birer deneyerek tekrar deneme maili gönderiniz.

Son Söz: Eğer hala hata alıyorsanız hosting firmanıza Destek Talebi göndererek ayarlarınızı kontrol edebilir ve doğru parametreleri isteyebilirsiniz. Genelde WordPress Mail gönderme ve Smtp ayarları bu şekilde olmaktadır. Kolay gelsin..

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Wordpress Oturum Açınca Otomaik Mail Gelmesi Dinleanlatiyorum -
2017-01-12 22:30:59

[…] WordPress mail gönderme – SMTP Ayarları […]

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.