menü resmi

WhatsApp’ta Geçici Olarak Yasaklandınız Mesajı

Artık herkes akıllı telefonunda whatsapp programını kullanıyor sanıyoruz. Güzel bir uygulama whatsapp fakat tabi kişisel bilgilerimizi üçüncü şahıslara pazarlamasa daha da güzel olacaktır. Whatsapp kullanırken aslında programı ilk kurduğumuz zaman bizlere hizmet sözleşmesini onaylamamızı istiyor. Bizde mecburen onay veriyoruz. Peki bu sözleşmede neler yazıyor dersiniz.whatsappta-gecici-olarak-yasaklandiniz

Kısacası sözleşmede yazanları “Whatsapp istediğini istediği gibi kullanır, ve bu hakkını saklı tutuyor” yazıyor. Yani ne demek bu, bunun anlamı şudur:

Whatsapp, programı kullanan insanların özel bilgilerini, kişisel yazışmalarını bazı şirketler ile paylaşabilir onlara satabilir. Yani istediği gibi at koşturur demek oluyor bu.

Eğer whatsapp’ı kötü amaçlı olarak kullanıyorsanız ve hizmet koşullarını ihlal ettiğinizi farkederlerse o zaman Whatsapp sizin hesabınızı geçici olarak engelleyebilir. Bu sürenin ne kakar süreceğimi whatsapp programını açarak görebilirsiniz.

Size söylenen süre sonunda hesabınız incelendikten sonra eğer sizin bir ihlal yapmadığınız anlaşılır ise o zaman hesabınız geri açılacaktır. Fakat eğer, ihlal durumu var ve bu farkedildiyse o zaman hesabınız tamamen kalıcı olarak silinebilir.

WhatsApp’ta Geçici Olarak Yasaklandınız Mesajı Nedenleri Nelerdir

 1. Adres defterinizde kayıtlı olmayan kişilere çok fazla mesaj gönderirseniz
 2. Bir saat yada bir saatten daha kısa zaman içerisinde çok fazla kişinin sizi engellemesi
 3. Adres defterinizde kayıtlı olmayan insanlar ile çok fazla grub oluşturmak
 4. Birden fazla kişiye bir mesajı göndermek

Kısacası anlayacağınız üzere, Adres Defterinizde kayıtlı olmayan kişilerle olan etkileşiminizden kaynaklanan sebeplerden dolayı hesabınız kapatılabilir. Bunun yanısıra, Hizmet Şartlarını ihlal etmeniz durumunda aynı şekilde hesabınız kapatılabilir. Zaten normal bir kullanıcıysanız Whatsapp bunu anlayacaktır.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

 • whatsapp pc
 • whatsapp giriş
 • whatsapp web indir
 • whatsapp aç
 • whatsapp yukle
 • whatsapp indir
 • whatsapp web masaüstü
 • whatsapp apk
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Sinan -
2018-03-17 23:52:32

Bazı özel günlerde toplu olarak yüzlerce kişiye mesaj atıyorum. Bu hata ile sık karşılaşıyordum. Bugün tekrar karşılaşınca sebebini sizin sayenizde öğrendim.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.