menü resmi

Vajinada Daralma Olması

Vajina Daralması Nasıl ve Neden Olur?

Vajina daralması nadir olarak ortaya çıkan sorunlardan biridir. Bağ ve kas dokusundan meydana gelen bu bölge, kızlık zarı hizasına kadar giden bir kanaldır. Esneme özelliğine sahip olan bu organ, bu nedenle doğum gibi olayları da kolay bir şekilde gerçekleştirebilir.

Vajina Darlığı Problemi

Doğuştan gelen durumlara bağlı olarak bölgenin normalden daha kısa olması söz konusu olabilir. Hatta bazen bölgenin tamamen yokluğundan bahsetmek doğru olacaktır. Vajina darlığı bulunan kişilerde, diğerlerinden daha farklı olmak üzere bazı farklılıklar bulunur.

vajina daralması

Özellikle kadınların her ay olduğu adet döngüsü bu kişilerde görülemez. Cinsel ilişkininde diğer kadınlara oranla daha sıkıntılı geçmesi mümkün olabilir. Vajina kanalı bazen 3 cm uzunluğunda olurken, bazen bundan daha da kısa olabilir. Bu durumda cinsel ilişki ve adet gibi durumlarda sıkıntı çekmeye neden olmaktadır.

Vajina Daralması Tedavisi Nasıl Yapılır?

Problem doğuştan ortaya çıkan anormal problemler arasındadır. Vajina daralmasının tedavisi için daha çok vajinoplasti olarak bilinen yeni vajina oluşturma ameliyatları denenir. Amaç yeniden yapılan bir vajina kanalı sayesinde, kadınlara özgü olan durumların yeniden var olabilmesini sağlamaktır.

Ameliyat yapıldıktan sonra kanala yerleştirilen çubuklar, buranın yeniden daralma göstermesini engelleyecek bir yapıya sahiptir. Bu ameliyattan sonra kadınların yeniden adet görmesi ve cinsel ilişkiye girmesi mümkün olabilir. Ama böyle bir soruna sahip olabilen kadınların doğum yapmaları ve hamile kalmaları ne yazık ki tedavi sonrasında bile mümkün değildir.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • limonla vajina daraltma
  • vajina daralması neden olur
  • vajina daraltan yiyecekler
  • ameliyatsız vajina nasıl daraltılır tedavisi
  • vajina daraltma kadınlar kulübü
  • rahim daralması için ilaç
  • doğumdan sonra vajina nasıl daraltılır
  • vajina daralması ne demek
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@ali-mert-93 -
2018-03-10 13:43:37

Vajinda darlık olması çoğu zaman erkeklerin arzuladığı bir durum ama tabi çok fazla da dar olursa o zaman pek istenmeyen bir durum ortaya çıkabilir.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.