Vajinada Daralma Olması

Vajina Daralması Nasıl ve Neden Olur?

Vajina daralması nadir olarak ortaya çıkan sorunlardan biridir. Bağ ve kas dokusundan meydana gelen bu bölge, kızlık zarı hizasına kadar giden bir kanaldır. Esneme özelliğine sahip olan bu organ, bu nedenle doğum gibi olayları da kolay bir şekilde gerçekleştirebilir.

Vajina Darlığı Problemi

Doğuştan gelen durumlara bağlı olarak bölgenin normalden daha kısa olması söz konusu olabilir. Hatta bazen bölgenin tamamen yokluğundan bahsetmek doğru olacaktır. Vajina darlığı bulunan kişilerde, diğerlerinden daha farklı olmak üzere bazı farklılıklar bulunur.

Özellikle kadınların her ay olduğu adet döngüsü bu kişilerde görülemez. Cinsel ilişkininde diğer kadınlara oranla daha sıkıntılı geçmesi mümkün olabilir. Vajina kanalı bazen 3 cm uzunluğunda olurken, bazen bundan daha da kısa olabilir. Bu durumda cinsel ilişki ve adet gibi durumlarda sıkıntı çekmeye neden olmaktadır.

Vajina Daralması Tedavisi Nasıl Yapılır?

Problem doğuştan ortaya çıkan anormal problemler arasındadır. Vajina daralmasının tedavisi için daha çok vajinoplasti olarak bilinen yeni vajina oluşturma ameliyatları denenir. Amaç yeniden yapılan bir vajina kanalı sayesinde, kadınlara özgü olan durumların yeniden var olabilmesini sağlamaktır.

Ameliyat yapıldıktan sonra kanala yerleştirilen çubuklar, buranın yeniden daralma göstermesini engelleyecek bir yapıya sahiptir. Bu ameliyattan sonra kadınların yeniden adet görmesi ve cinsel ilişkiye girmesi mümkün olabilir. Ama böyle bir soruna sahip olabilen kadınların doğum yapmaları ve hamile kalmaları ne yazık ki tedavi sonrasında bile mümkün değildir.

Önerilen Paylaşım 1:Vajinada Kararma Olması

Önerilen Paylaşım 2:Sakalların Beyazlaması

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

1 Yorum

  1. Vajinda darlık olması çoğu zaman erkeklerin arzuladığı bir durum ama tabi çok fazla da dar olursa o zaman pek istenmeyen bir durum ortaya çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vajinda darlık olması çoğu zaman erkeklerin arzuladığı bir durum ama tabi çok fazla da dar olursa o zaman pek istenmeyen bir durum ortaya çıkabilir.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer