menü resmi

UltraNet Nedir & UltraNet Avantajları Nelerdir ?

Sahi Ultranet nedir ? Türktelekom şirketininin Türkiye’de internet dağıtımında birinci sırada oduğunu söyleyebiliriz. Tabi TTnet adı altında bizlere sunulan internet ile ilgili birçok sorun kullanıcıları canından bezdirmiş durumda. Fakat bunun yanında yeni bir güvenilir ve sorunsuz bir internet sağlayıcı bulmak biraz zor. Eskiden daha da zordu bu durum. Şimdilerde Superonline, Vodafone SüperNet gibi birço seçenekler mevcut.ultranet-nasil-ultranet-nedir

Peki son zamanalarda adını sıkça duyduğumuz UltraNet nedir ?

UltraNet: UltraNet kısaca bir internet erişim paketlerinden yalnızca birisidir. UltraNet’in özelliklerinden birisi 16 Mbps‘ye kadar bizlere internet hızı sunabilmektedir. Peki 16Mbps ne anlama geliyor. 16 Mbps hızı normal ev kullanıcıları için yeterde artar bile diyebileceğimiz bir hızdır. Ülkemizde bu hızı kullanan yerler çok değildir. Sonuçta bu hızdan yararlanabilmeniz için kendi mahallenizde, sokağınızda belirli telefon kablo sistemlerinin, altyapının da olması gerekmektedir. UltraNet ADSL ve VDSL teknolojilerini kullanabilmektedir.

Çoğu zaman insanlar yüksek hızda internet hızında paketler alıyor. Fakat bilmediği nokta ise, aldığı internet hızını destekleyen altyapıya sahip olup olmadığıdır. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz Kesinlikle Bir İnternet Aboneliği yaptırdığınız zaman evinizin adresini ilgili çalışana vererek sizin sokağınızda söylenen internet hızının desteklenip desteklenmediğini sormanzdır.

UltraNet Avantajları Nelerdir ?

  • En belirgin avantajı 16 Mbps hız sunmasıdır.
  • ADSL üzerinden iletim yapıldığından aynı kablo üzerinden telefon görüşmeniz ve internet kullanımınız gerçekleştirilir. Ekstra bir kabloya ihtiyaç olmaz.
  • Ses ve veri iletimi asimetrik olarak iletilir. Bu sayede aynı anda standart veri ve ses verileri iletilir.

UltraNet başvurunuzu TurkTelekom merkez ve şubelerinden yapabilirsiniz. Başvuru aşamasında sizden, kimliğiniz istenmektedir. Diğer sözleşmeler vaesaire belgeler TurkTelekom şubelerinde sizler için hazırlanır. UltraNet başvurunuz onaylandıktan sonra 2 ila 15 gün arasında hizmete açılacaktır.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.