Uçak Pilotluğu Nedir, Uçak Pilotluğu İş İmkanları Nelerdir ?

Uçak Pilotluğu nedir? Uçak Pilotluğu iş imkanları nedir? Uçak Pilotluğu hakkına bilgi.uçak pilotluğu

Uçak pilotluğu, diğer meslek gruplarının çalışma olanaklarına göre çok daha zor, çok daha yetenek gerektiren bir iştir.

Uçak pilotu olmak isteyen kişiler için önlerinde iki yol var. Bu yollardan birisi, hava harp okullarına başvurarak burada askeri pilotaj eğitimi görmek, diğer yol da yolcu uçağı pilotu olabilmek için THY ve diğer havayolları şirketleri tarafından düzenlenen öğrenci eğitimleri ve uçuşları katılmaktır.

Askeri okullarda verilen uçak eğitimleri, genellikle doğal olarak savaş uçağı kullanımına yönelik olmaktadır.

Ancak yolcu uçaklarına göre kullanımı ve yönetimi daha zor olan savaş uçaklarını kullanabilen pilotlar, aynı şekilde yolcu uçaklarını da kullanabildiği için bu okullardan mezun olan kişiler, dilerlerse başvuru sonucunda çeşitli havayolları şirketlerinde de pilot olarak işe başlayabilirler.

İş şartları olarak oldukça ağır ve basınçlı bir ortamda kalan uçak pilotları, çalışma saatleri diğer meslek gruplarına göre daha düşük olduğu için daha fazla dinlenme şansı bulmaktalardır.

Ayrıca aylık 12.000 TL civarında ücret alan uçak pilotları, aylık gelir yönünden mesleklerinden oldukça memnunlar.1 Yorum
@Ahmet - 2018-04-02 13:01:52

Uçak pilotluğu zevkli bir işe insan hayatı size bağlı fakat hergün uçmak çok güzel bir duygu. Maaş imkanları olarakda iyi geçim konusunda sorun yaşanmaz.www.gencturkhaber.com - ANASAYFA

Uçak pilotluğu zevkli bir işe insan hayatı size bağlı fakat hergün uçmak çok güzel bir duygu. Maaş imkanları olarakda iyi geçim konusunda sorun yaşanmaz.