menü resmi

Türkiye’de Kadın Sayısı Erkek Sayısından Fazlaymış !

Evet canımız Türkiye’mizde sizce erkek sayısı mı yoksa kadın sayısı mı daha fazla? Biz sizler için bunu araştırdık. Türkiyede sevinsek mi üzülsek mi bilemedik ama Kadın Sayısı daha fazla ! Birleşmiş Milletler verilerine göre 2015 yılında yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’de yaklaşık 40 milyon kadın yaşamakta buna karşılık ise Türkiye’de yaklaşık 38.5 milyon erkek yaşamakta.

türkiye nüfusu

Tabi arada fazla bir fark yok sadece 1.5 milyon kadar kadınımız erkeklerimizden fazla . Peki Dünya genelinde bu durum nasıl sizce?

Dünyada ise durum bizdekinin tersine görünüyor. Yine Birleşmiş Milletler’in açıklamasına göre Dünyada 7.3 Milyar insan yaşamakta. Gün geçtikçe Dünya da yaşayan insan sayısı gitgide artmakta. Bu nüfusun ise Dünya’da yaklaşık 3.585 milyar kadın bulunmakta. Buna karşılık yaklaşık 3.65 milyar erkek bulunmakta !

dünya nüfusu

Tabi DÜnyada her ülkede erkek-kadın sayısının eşit oranlarda bir dağılımda olduğu söylenemez. Örneğim Ukrayna’nın Liviv şehrinde şaşıracaksınız ama nüfusun tam tamına yüzde 85 i kadınlardan oluşuyor. Yani kabaca bir hesap yapar isek, 1 erkek başına 5 buçuk kadın düşüyor. Liviv şehri Ukrayna’nın Batısında yer almaktadır.

liviv

Peki bir ülkede yada şehirde kadınların erkeklerden daha fazla olması iyi midir, yoksa değil midir? Bu çok güzel bir tartışma konusu olabilir?

Sizde fikrinizi bizimle çekinmeden paylaşabilirsiniz. Aşağıda yorum ekleme bölümüzden değerli yorumlarınızı bizlere ulaştırabilirsiniz? Erkek sayısı ile kadın sayısının aynı olması demek bizce daha kötü olurdu. Sonuçta kadın sayısı fazla olmalı ki insanlar evlenebilsin. Düşünün erkek sayısının fazla olduğu yerleri kadınlar ne yaparlar ?

Hepsi en yakışıklı en iyi olan erkekle evlenmek ister, peki sıradan erkekler ne yapacak o zaman. 🙂

▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Dİlek07 -
2016-08-20 15:16:00

Bizim herzaman fazla olmamız daha iyi bence. Sonuçta bizim daha zekiymişiz. :)))

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.