Turkcell 3G Hizmeti Çalışmıyor Ne Yapabilirim?

Teknolojinin gelişmesinden bu yana Turkcell’de bir takım yeniliklere imza attı Bunların başında gelen Turkcell 3G hızı birçok telefon sevenlerin tutkusu oldu. Fakat bu hız güzel olmasına rağmen hala bir takım sorunları ile Turkcell 2G ‘yi aratmaya devam ediyor. Bunun en önemli nedeni,Turkcell wap hizmetini sonlandırdığından kaynaklanmaktadır.

turkcell 3g 2g

Bu nedenle sadece 3G hızı değil 2G hızları da internete bağlanma konusunda aynı teknik arızaları vermeyi sürdürüyor. Bunun için kullanıcıların bu konu hakkında bilgilendirmeyi tam olarak bilmeleri ve detayları tam olarak kavramaları gerekiyor. Eğer kullanıcı bu konuda yetersiz bir bilgiye sahip ise bu tür sorunlar ile her daim karşılaşma olasılığı yaşayacaktır. Birçok müşterinin kilit noktası bu yönde olmaktadır. Turkcell 3G hizmeti çalışmıyor ne yapabilirimsorusudur. Bu konuda yapılması gereken en önemli etken, uygulamalar ayarlarını düzeltmeleri olacaktır.

Öncelikle uygulama ayarlarına giriyorsunuz. Ayarlar sekmesinde diğer ayarlar kısmına geliyorsunuz. Orada mobil ağlar seçeneği ile karşılaşacaksınız. Mobil ağlara girdikten sonra, erişim noktası adlarına girerek kullanmak istediğiniz hizmeti ayarlayarak bunu çalışır hale getireceksiniz. Bunun için telefonunuz bu uygulamayı desteklemesi gerekiyor.Yorum yok

www.gencturkhaber.com - ANASAYFA