Turizm İşletmeciliği Bölümü Hakkında Bilgi ?

Turizm İşletmeciliği nedir? Turizm İşletmeciliği  bölümü nedir? Turizm İşletmeciliği hakkında bilgi.turizm işletmeciliği

Turizm işletmeciliği sektörü, 1990’lı yıllardan itibaren ulaşımın ve iletişimin gelişmesi ile birlikte hayatımıza giren bir meslektir.

Yine bu yıllarda yoğun turist akımı ve turizm işlerinin yaşanması ile birlikte birçok üniversitede açılan “Turizm İşletmeciliği” bölümünü tamamlayan kişiler, bu sektörde işe başlayabilirler.

Genel olarak özgüven ve başarılı bir şekilde yabancı dil telaffuzu isteyen bu meslek için en az 4-5 adet dil bilmek gerekiyor.

Üniversitelerde hazırlık yılları ile birlikte toplam 6 yıllık eğitim veren Turizm İşletmeciliği bölümü, diğer bölümlere göre daha uzun vadeli olduğu için tercih sebebi olmayabiliyor.

Normalde 4 yıl olan bölüm, 1 yıl ingilizce ve 1 yıl da Fransızca dil hazırlıklarıyla birlikte 6 yıl oluyordu.

Ancak son 3 yıl içerisinde YÖK tarafından Fransızca hazırlığının kaldırılmasıyla birlikte bu bölümün öğrencileri sadece 1 yıl hazırlık eğitimi alarak 5 yıl içerisinde okulu tamamlayacak.

Bunun yanısıra turizm işletmeciliği eğitimi 5 yıl olmasına rağmen iş imkanları özellikle Türkiye’de çok geniş olduğu için büyük bir öğrenci kitlesine sahip olan ender bölümlerden birisi.1 Yorum
@Halit - 2018-03-17 18:13:42

Bu sektorde özellikle yabancı dil biliyorsunuz çok fazla artı avantajı var . En az 1 dil çok iyi derece konuşabilirseniz çok iyi maaş ile çalışabilirsiniz. 3-4 ay çok yogun bir sezon geçirirsiniz fakat sonrasında kazandığınız paralar ile rahat bir hayat sürebilirsiniz. Yabancı bir firmada çalışır iseniz çok daha iyi şartlarda çalışabilirsiniz.www.gencturkhaber.com - ANASAYFA

Bu sektorde özellikle yabancı dil biliyorsunuz çok fazla artı avantajı var . En az 1 dil çok iyi derece konuşabilirseniz çok iyi maaş ile çalışabilirsiniz. 3-4 ay çok yogun bir sezon geçirirsiniz fakat sonrasında kazandığınız paralar ile rahat bir hayat sürebilirsiniz. Yabancı bir firmada çalışır iseniz çok daha iyi şartlarda çalışabilirsiniz.