menü resmi

Tumblr Tema Kodu Nasıl Eklenir?

Tumblr’ın kendi bünyesinde olmayan, özel kodlanmış temalar için tumblr tema kodu nasıl eklenir bunun anlatımını yapmak için buradayım. Sayın seyirciler! aslında çok basit bir işlem uygulayacağız. Herhangi bir siteden temamızı beğendiysek, kodları kopyalayalım ve aşşağıda ki yolu izleyerek tema kodlarını nereye ekleyeceğimizi görelim.

Tumblr Tema Kodu Nasıl Eklenir

İlk olarak tumblr’a girin ve hesabınızda oturum açın. Sonra yeni bir tarayıcı sayfası(yeni sekme) oluşturun. Direk adres çubuğuna nickiniz.tumblr.com yazarak girin. Sağ üst köşede bulunan “Tema Düzenle” butonuna tıklayalım. 

tumblr tema düzenleme

Bu adımdan sonra sol tarafta açılacak olan panelde “HTML’i Düzenle” butonuna tıklayalım.

tumblr tema kodu nasıl eklenir 1

Açılan kod penceresinde orada bulunan tüm kodları “CTRL + A” tuşlarına basarak hepsini seçili hale getirelim ve “Deleteveya “Backspace” tuşu ile silelim. Şimdi kullanacağımız temanın kodlarını aldıysak buraya direk yapıştıralım. Üstte bulunan “Ön İzlemeyi Güncelle” butonuna ve ardından “Kaydet” butonuna tıklayalım. Bu adımları uyguladıktan sonra istediğimiz temanın başarılı bir şekilde aktif olduğunu göreceğiz. 

Gördüğünüz gibi aslında çok kolay bir yöntem ile istediğimiz temayı kullanabiliriz. Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız yorum atabilirsiniz.

▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@loplop -
2018-04-18 08:25:59

Teşekkür ederim tumblr tema kolarını internetten daha fazla bulabilirsiniz.

@Ücretsiz En iyi Tumblr Temaları - Dinle Anlatıyorum! -
2015-11-08 18:27:56

[…] direk aktif edeceksiniz, kalanlarını ise kodlarını alıp profilinize eklemeniz gerekecektir. Tumblr Tema Kodu Nasıl Eklenir yazıma bakıp bunu başarabilirsiniz. Şimdi hiç sizi darlamadan temaları paylaşmaya […]

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.