menü resmi

Tokat İlinde Hangi İşler Yapılabilir

Tokat İş Fikirleri

Pek çok kişinin aklına asma yaprağı geldiğinde Tokat gelecektir. Lezzetli zeytinyağlı yaprak sarmaların adresi olan bu ilimizde de çok fazla bir nüfus yoktur.
Bu nüfusun büyük bir kısmı büyükşehirlere göç etmiştir. Kalan nüfus ise tarım ve hayvancılık, market ve yatırım yapılan fabrikalarda çalışmaktadır. Bu yüzden Tokat iş fikirleri çok zengin bir çeşitliliğe sahip değildir.

tokat-is-fikirleri
Yüksek kazanç sağlamak isteyenler e-ticaret sektörü ve hizmet sektöründe çalışmaktadır. İş imkanlarının yoğun olmadığı bu kentteki üretim tüketimi karşıladığı için ciddi bir iş alanı da yoktur.

Tokat’ın Nesi Meşhur?

Oldukça leziz bir mutfağı olan Tokat yöresine özgü bir mutfağın varlığı başarılı bir restoran kurmak için iyi bir fikir olabilir.
Birçok insanın değişik iş fikirleri Tokat ilimiz için tercih edilen francising fırsatları olmaktadır. Ancak bu firmalar seçilirken genel nüfusun gelir durumu ve eğilimlerine dikkat etmek gerekmektedir. Tokat üniversitesinde eğitim görenlerin yakınlarında bulunan alanlara yiyecek içecek, giyim ve temel ihtiyaçların karşılandığı dükkanlar açılabilir.

Ayrıca hizmet sektörü için de konaklama alanları, yönetmeliğe uygun özel yurtlar ortaya çıkarılabilir.

Tokat’ta Ne İş Yapılabilir?

KOSGEB destekleri sayesinde aslında iyi bir analiz için gerekli olan tüm sektörlerde çalışmak mümkün olmaktadır.
İnternetten ticaret yapılacak olanların işi kolayken, esnaf olarak çalışmak isteyenlerin ise, daha iyi bir şekilde Pazar araştırma yapması gerekecektir.
Girişimciler için Tokat’ta yapılacak işler listesi başarılı iş fikirlerine giden yolu size açabilir ve iyi bir çözüm yapılması mümkün olabilir.

Konaklama Tesisi

Araçların mola zamanları söz konusu olduğunda konaklanabilecek olan bir alanın yapılması mümkün olabilir. Örneğin hem konaklama hem de yiyecek içecek hizmetleri alınabilecek olan bir mola merkezinin hazırlanması gerekecektir.

Hizmet Sektörü

Hizmet sektöründe iş yapmak isteyenler, temizlik merkezi, market, otel ve temel ihtiyaç merkezleri şeklindeki esnaflığı tercih edebilir. Bunların arasında yer alan kuaförlük, tekstil mağazaları ve gıda merkezleri de tercih edilebilir.

E-Ticaret Sektörü

Her yerde yapılabilecek olan e-ticaret, Tokat ilimiz için de tercih edilebilmektedir. Her yaştan insanın tercih edebileceği bu sektör için gerekli olan çalışmaların yapılması sonrası daha kapsamlı bir iş olabilir. El işi ve el yapımı ürünlerin tercih edileceği satışlarda, hem az sermaye hem de düşük risk söz konusu olmaktadır.

Yöresel Giysiler

Yöresel kıyafetler ve el işi ürünlerin tercih edileceği tezgahlarda satış yapabilirsiniz. Yöresel ürünlerin satılacağı otogarlar, çarşılar ve pazarlarda bu ürünler turistlere ve yerli halka satabilirsiniz.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.