Tırnak İncelmesi Neden Olur Nasıl Geçer

Tırnakların incelmesi ve kırılması Neden Olur

Çoğu zaman yeterli beslenme ve bakım yapmama durumunda tırnak incelenmesi söz konusu olmaktadır. Tırnaklarda oluşabilecek rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkabileceği için özellikle kişilerin bu konuda dikkatli olması gerekmektedir. Kuru ve ince tırnaklar çoğu zaman kırılma durumuyla karşı karşıya kalınmasına neden olmaktadır.

Yeterli oranda vitamin ve mineral alınmaması tırnakların sağlıksız olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle özellikle tırnaklarda zaman içerisinde incelme durumu söz konusu olmaktadır. Tırnakların incelmesi daha kolay şekilde kırılmasına neden olur. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken rahatsızlıklar arasında yer almaktadır.

Tırnak İncelmesinin Nedenleri

Tırnaklarda oluşabilecek rahatsızlıklar arasında tırnak incelmesi nedenlerideğişmektedir. Bu nedenle her kişinin bu konuda farklı nedenlerden dolayı sorun yaşaması söz konusu olabilir. Tırnak incelenmesini nedenleri arasında şunlar yer almaktadır;

 • Hormon seviyesinin düşük olması tırnaklarda kuruluk ve incelme yaşamasına neden olabilir.

 • Tiroit hastalığı özellikle tırnaklarda incelme yaşanmasına neden olmaktadır.

 • Yeteri kadar vitamin alınmaması tırnakların incelenmesine neden olabilir.

 • Tırnaklarınızın beslenmesi için ihtiyaç duyacağınız minerallerin alınmaması tırnaklarda zaman içerisinde incelme yaşanmasına neden olabilir.

 • Mantar problemi yaşayan kişilerde de incelme durumu söz konusu olabilir.

 • Tırnakları yeterince bakım yapılmaması zaman içerisinde tırnakların zayıflamasına ve incelenmesine neden olabilir.

Tırnakların incelmesi ve kırılması için Alınacak Önlemler

 • Tırnakların incelenmesi durumunda özellikle alınabilecek olan önlemler arasında yeterli vitamin ve mineral alınması ön plandadır. Bu nedenle kişinin yeterli ve dengeli şekilde beslenmesi gerekir.

 • Tırnak bakımının aksatılmadan yapılması önemlidir. Bu sayede tırnakların düzenli şekilde yapılacak bakım ile daha sağlıklı şekilde uzaması sağlanabilir.

 • Tiroit hastalığı tırnak incelmesine neden olabileceği için hastaların bu konuda tedavi olması gerekmektedir.

 • Mantar problemi nedeniyle kişilerde tırnaklarda incelme olması durumunda tedavi edilmesi gerekir.

 • Hormonlar nedeniyle oluşan incelme durumunda özellikle hormon tedavisi görülmesi veya hormon takviyesi alınması gerekir. Bu sayede kısa süre içerisinde sorunun çözülmesi sağlanabilir.

Tırnaklarda İncelme Tedavisi

Tırnaklarda oluşan incelmenin tedavi edilebilmesi için öncelikle sorunun belirlenmesi gerekmektedir. İncelmeye neden olan problemin belirlenmesi sayesinde tırnak incelmesi tedavisiuygulanarak problemin düzeltilmesi sağlanabilir. Tedavi süreci öncelikle hastanın problemine göre belirlenmektedir. Bu nedenle tanının konulmasının ardından soruna neden olan problem belirlenerek tedavi edilmektedir.

Uzman doktor gözetiminde yapılacak olan tedavi sayesinde kısa süre içerisinde sonuç elde edilebilir. Tırnakların daha iyi beslenebilmesi için vücudunuzun beslenmesi gerekir. Bu nedenle vitamin takviyesini sağlaması tırnaklarda oluşan sorunun çözülmesine yardımcı olmaktadır.

Önerilen Paylaşım 1:Sesin incelmesi Olayı

Önerilen Paylaşım 2:Endometrium İncelmesi

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

1 Yorum

 1. Tırkanlarımda sorun var birkaç kez farklı ilaçlar deneyerek sonunda küçük de olsa sorunu aşmayı başarıyorum, teşekkürler yazınız için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tırkanlarımda sorun var birkaç kez farklı ilaçlar deneyerek sonunda küçük de olsa sorunu aşmayı başarıyorum, teşekkürler yazınız için.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer