Tırnaklarınızı Nasıl Daha Beyaz Yapabilirsiniz

Tırnak Beyazlaması Neden Olur?

Tıp dilinde lökönişi adı verilen tırnak beyazlaması, yoğun bir şekilde görülen sıkıntılar arasındadır. Estetik açıdan olumsuz durumlar yaratan bu sorun bazı nedenlere bağlı olarak meydana gelebilmektedir.

Kalsiyum ve Çinko Yetersizliği

En sık ortaya çıkma nedenleri kalsiyumun ve çinkonun yetersiz şekilde alınmasıdır. Bu durumdan sonra vücutta bazı etkilerin meydana gelmesi kaçınılmaz bir hal alabilir. Tırnaklarda beyazlıkları meydana getiren bu durum aynı zamanda tırnakların sağlıklı bir şekilde uzamasına da engel olacak sorunlar arasındadır. Bu nedenle yeterli bir şekilde kalsiyum ve çinkonun alınması hastalar için tavsiye edilen şeyler arasındadır.

Tırnak Mantarları

Tırnak mantarlarının en son evresinde bu tarz bir beyazlama durumuyla karşı karşıya kalınabilir. İlk olarak küçük lekelerle kendini belli eden bu sorun daha sonradan tırnak yüzeyinin beyazlamasına neden olacaktır.

Protein Yetersizliği

Beyaz şeritler olarak ortaya çıkan bu durum gitgide daha şiddetli bir hal alır. Eğer tırnakların silinmesi durumunda bu lekeler kayboluyorsa, o zaman ilk ihtimal olarak protein eksikliğinden kaynaklı olarak durumun görüldüğünü belirtmek gerekir.

Kozmetik Ürünler

Tırnak yüzeyine çok sık bir şekilde uygulanan kozmetik ürünler, tırnak beyazlığının nedenleri arasında bulunuyor. Özellikle alerjik etkilere sahip olan kişilerin vücudunda daha ağır tepkilerin oluşması kaçınılmazdır.

Ciddi Sağlık Sorunları

Bunlara ek olarak ciddi şekilde gelişen sağlık sorunlarının da tırnak beyazlamalarına neden olduğu biliniyor. Siroz, hepatit, böbrek hastalıkları ve anemi gibi durumlar tırnak beyazlığını ortaya çıkarabilir.

Önerilen Paylaşım 1:Tülleri Beyazlatmak için Neler Yapabilirsiniz

Önerilen Paylaşım 2:İnsanlar Yüzlerini Nasıl Daha Beyaz Yapıyorlar

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer