Telefon Şarj Oluyorken Konuşmak TEHLİKELİ Midir ?

şarj telefonla konuşmakMalum günümüzde artık cep telefonları hayatımızın vaçgeçilmez bir parçası oldu. Neredeyse artık bütün işlerimizde bir telefona ihtiyacımız oluyor. Peki telefonların sürekli yanımızda olması ve sürekli kullanmamızın ne gibi zararları olabilir? Şimdi “Telefon Şarj Oluyorken Konuşmak TEHLİKELİ Midir ?” sorusunun cevaplarını incelemeye geçelim.

Telefonların galiba en çok sevmediğimiz özelliği ise, şarjının çabuk bitmesi ve neredeyse hergün şarj etmek zorunda olmamızdır. Peki telefon şarj olurken konuşmamız ne kadar doğru?

  • Telefon şarjda iken, batarya elektriği depoluyor ve bir yandan da telefonnun kapanmaması için elektriği iletiyor.
  • Elektrik şebekesi bazen yüksek frekansta elektrik hatası ile evlerimize elektrik gönderebiliyor.

yukarıdaki durumları biraz daha arttırabiliriz. Fakat önemli olan nokta bunlardan herhangi bir biçimde zarar görülmesini engellemenin yollarını bulmamız gerektiğidir. Yukarıdaki durumlar oluştuğu zaman telefon bataryaları aşırı şekilde ısınabilmektedir.

 

Bundan dolayı, telefon şarj olurken telefonla konuşursak, bataryadan çekilen elektrik daha fazla olacak ve bataryanın elektriği alıp-vermesi daha da hızlanacak, ve batarya çok fazla ısınacaktır. Birim zamanda meydana gelen güç akışı çok fazla artacaktır. Belki telefon normal masanın üzerinde şarj olurken bir kaza olacak ve patlayacak, fakat bu durumda sadece telefona zarar olacaktır, sağlığımıza bir etkisi olmayacaktır.

Eğer şarj olurken telefonla konuşursak o zaman direkt olarak zararını biz vücudumuzda göreceğiz. Bunun için “Kesinlikle Şarj Olurken Telefonla Konuşmayınız !“. Ben konuşuyorum bir sorun olmuyor diyebilirsiniz fakat adı üzerinde kaza, geliyorum demez. Lütfen sağlığınıza gereken önemi verin ve konuşmamaya çalışın.

Şarj olması bittikten sonra telefonla konuşabilirsiniz. Tabi aynı tehlikeler yine mevcut ama o kadar da fazla bir tehlike yoktur.

Telefon Kullanırken  Dikkat Edilecek Hususlar

  1. Kesinlikle Orjinal olmayan,  SAHTEbatarya KULLANMAYINIZ.
  2. Aynı şekilde kesinlikle Orjinal olmayan, SAHTE şarj adaptörü KULLANMAYINIZ.
  3. Telefon şarj olduktan sonra fişten çekiniz, daha fazla ısınmasına müsade etmeyiniz.
  4. Telefonun ıslanmasına, nemlenmesine izin vermeyiniz. Elektronik devreler zarar görebilir.
  5. Mikrodalga,soba gibi ısıtıcıeşyalardan telefonları uzak tutunuz.

Yukarıdaki maddeleri gözönüne alarak sağlıklı bir şekilde telefon kullanmaya çalışınız. Hiçbirşey olmaz mantığı ile lütfen sizin ve yakınlarınızın haytlarını tehlikeye atmayınız.

Önerilen Paylaşım 1:Elektrik Mühendisliği Nedir ? Elektrik Mühendisleri İş İmkanları ?

Önerilen Paylaşım 2:Bebeklerden Ödünç Aldıklarımız !

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

1 Yorum

  1. Bildiğim kadarı ile cihaz daha çok ısınıyor ondan dolayı sıkıntı olabilir. Patlama olaylarını daha öncede duyduk telefonda uzun süre konuşma sonrasında cihaz arızaya düşebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bildiğim kadarı ile cihaz daha çok ısınıyor ondan dolayı sıkıntı olabilir. Patlama olaylarını daha öncede duyduk telefonda uzun süre konuşma sonrasında cihaz arızaya düşebilir.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer