menü resmi

Telefon Şarj Olmuyor ?

Artık telefonların bir o kadar yaygın olmasının işlerimze hayatlarımıza faydası inkar edilemez. Fakat sonuçta telefonlar elektronik ürünler olduğu için haliyle nazik ve bakım isteyen ürünlerdir. Telefon şarj olmuyor, telefonun şarj almıyor ne yapabilirim diyorsanız bu paylaşım sizlere yol gösterebilir.telefon şarj olmuyor

Telefon Şarj olmuyor ne yapmalıyım?

Eğer belirli bir arızası yok iken birden bire telefonunuz şarj olmuyor ise aşağıdaki öneriler yardımcı olabilir.

 1. Öncelikle telefonun donup donmadığına bakınız. Bazen telefonlar donabiliyor, kasabiliyor ve aslında şarj oluyordur ama donduğu için ekranda şarj olma işareti görülmüyor olabilir.
 2. Şarj aletinde sorun olabilir, eğer varsa aynı model bir başka şarj cihazı ile şarj etmeyi deneyiniz. Orjinal olmayan şarj aletleri telefona zarar verir.
 3. Şarj aletinin uç kısmının telefona girdiği yerde bir kaza sonucu temassızlık olabilir. Telefon şarjdeyken yanlışlıka zorlanma olmuş ise telefon şarj alma deliği genişlemiş olabilir. Kontrol ediniz.
 4. ELektrik hatlarında sorun olabilir, ani şebeke elektriğinde voltajın az yada çok gelmesinde bir problem olmuş olabilir, şarjı pirizden çıkartarak 10 dakika bekleyiniz. Sonra tekrar deneyiniz.
 5. Bataryada sorun olabilir. Batarya şişmiş olabilir. Eğer açabiliyorsanız telefonun arka kapağını açınız ve bataryayı kontrol ediniz. Eğer bataryanın orta kısımlarında bir şişme, bombelik varsa kesinlikle telefona takmayınız. Derhal yeni ORJİNAL bir batarya alınız.
 6. Bataryanın telefon ile elektrik akımını ilettiği genelde altın renkte olan 2 yada 3 adet küçük bölmesi vardır herhangi bir sebeple bunların önüne toz pislik kaçmış olabilir. Bataryayı çıkarınız ve kuru bezle siliniz.
 7. Telefonu kapatıp öyle şarj etmeye çalışınız.
 8. Telefon aşırı ısınmış ise şarj etmeyiniz. 10-15 dakika kendi haline bırakın hatta kapatın ve soğumasını bekleyin.
 9. Şar cihazının en uç kısmını kontrol ediniz ve bir ezilme bükülme olup olmadığını kontrol ediniz.
 10. Eğer bunları yaptıysanız ve hala şarj olmuyor ise, Teknik Servise yada telefon tamircisine götürmekten başka çareniz kalmıyor.

 

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

 • telefon şarj olmuyor samsung
 • telefon şarj oluyor ama dolmuyor
 • telefon kapandı şarj olmuyor
 • telefon şarj olmuyor s3
 • telefon açıkken şarj olmuyor
 • telefonum şarj olmuyor general mobile
 • telefonum şarj oluyor ama dolmuyor sony
 • telefon tam şarj olmuyor
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Akın -
2018-03-19 17:58:07

Telefon benimde şarj almıyordu. Şarj yuvasında tozlanma oluyor bazen, orayı üfleyin ve temizleyin. Hala şarj almıyorsa şarj aletinde kabloda kırıklar olabilir. Kabloda da sorun yoksa muhtemelen şarj yuvası hasar görmüştür.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.