menü resmi

Tekstil Mühendisi Maaşları Ne Kadar ?

Tekstil Mühendisi Maaşları

Tekstil mühendisi maaşları meslek hakkında en çok merak edilen şeylerden biridir. Geçmişten beri tekstil sektörü en gözde sektörlerden biri halindedir. Her daim canlılığı devam edecek bu sektörün belkide en önemli kısımlarından birini tekstil mühendisleri oluşturur. Özellikle günümüzde adını daha çok duyurmaya başlayan bu meslek, oldukça merak edilen alanlardan biri haline gelmiştir.

Tekstil mühendisleri, yün ve pamukla alakalı olan tekstil ham maddelerini harmanlayarak farklı tekniklerle birlikte yeni projeler geliştirirler. Bu kişilerin 4 yıllık bir eğitimin ardından Tekstil mühendisi olarak anılmaları mümkün olacaktır. Genel olarak tekstil alanına özel olarak faaliyette bulunan yerlerde eğitimlerini sürdürürler.

tekstil mühendisi görevleri

Tekstil Mühendisinden Beklenenler

Tekstil mühendisleri her daim tempolu bir şekilde çalışma düzenine sahip olduğundan dolayı buna uyum sağlayabilen disiplin sahibi kişiler olmalıdır. Aynı zamanda akademik yeteneğe sahip olması gereken bu kişiler, mekanik ilişkileri kavrayabilen, ekip çalışmasını yürütebilen yaratıcılık özelliğine sahip olan kişilerden olmalıdır. Bu özelliklere sahip olan tekstil mühendislerinin bu meslek türünde biraz daha başarılı olması mümkün olacaktır.

Tekstil Mühendislerinin Maaşları

Bu mesleğe yeni giriş yapan ve tecrübeli olan bir mühendisin aldığı maaş oranı birbirinden farklı seviyede olacaktır. İşe yeni giriş yapmış bir mühendisin alacağı maaş oranı 2 bin TL civarında olurken, işinde tecrübeli ve bilgi sahibi olan bir mühendis 5 bin TL’ye kadar maaş alabilir. Aynı zamanda kişilerin çalışmakta olduğu yerlere bakarakta maaş durumlarında bir değişikliğin olacağını söylememiz gerekir.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • tekstil mühendisliği okuyanlar
  • tekstil mühendisliği hakkında yorumlar
  • tekstil mühendisi devlet kadroları
  • tekstil mühendisliği nedir
  • tekstil mühendisliği ne iş yapar
  • tekstil mühendisliği ekşi
  • tekstil mühendisliği iş ilanları
  • tekstil mühendisliği iş olanakları
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Serkan K. -
2018-06-12 10:16:06

Sevgili arkadaşlar, ben tekstil mühendisiyim. 6 senelik tecrübem var. Şuanda 5.000 tl üzerinde gelirim var. Ancak şunu söylemeliyim bu maaşı alabilmek için çok çalıştım. Piyasada belirli firmalar yüksek maaşları verir. Defacto ile iş görüşmem olmuştu kendi pozisyonuma benzer pozisyon için onlardan aldığım maaşa yakın maaş istemiştim ancak bu maaşı bile yüksek tecrübeli insanlara veriyoruz demişlerdi. Şunu söyleyrbilirim ilk 5 yıl çok fazla parayı düşünmem diyorsanız okuyabilirsiniz. Ancak dünyada geçerli olan ve daha cazibesi olan meslekler bilgisayar-yazılım alanındaki meslekler. Ama ne olursa olsun insanın alacağı maaş kendini yetiştesinden geçiyor. Kendinizi iyi yetiştirin başkalarından farkınız olsun.

@Ozan -
2018-04-12 22:34:56

Tekstil mühendisleri için maaş 5 bin tl gibi yazılara pek inanmayın derim. O maaşı almak için alanınızda en iyilerden birisi olmanız gerekiyor. Ayrıca iyi de bir firmada çalışmalısınız. Yoksa genel ücret 2 bin dolaylarında.

@Filiz İlkay -
2018-03-15 03:41:05

5 bin tl gibi bir maaşı genelde işinizde öne çıkarsanız alırsınız tekstil mühendisliği sektöründe, işe merakı olanlar için önceden belirtmek istedim.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.