amp-kaldirma-seo

Adım Adım Amp Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır

Amp eklentisi son zamanlarda Google tarafından ortaya çıkarılan ve özellikle mobil kullanıcıları düşünülerek oluşturulmuş bir projedir. Amp kurulu sitelerde özel amp etiketleri kullanılmaktadır. Amp eklentileri genellikle önlerine amp- ön etiketini almaktadırlar. Mesela normalde... Devamını oku »
acik-kaynak-isletim-sistemi

Açık Kaynak İşletim Sistemi

Açık Kaynak İşletim Sistemi Açık kaynak işletim sistemi insanların daha kolay bir şekilde uygulama geliştirmelerine olanaklar sağlamaktadır. Günümüzde en çok kullanılmakta olan işletim sistemleri arasında yer almakta olan Windows kullanıcılara ve uygulama... Devamını oku »
vivavideo-video-duzenleme-programi

VivaVideo – Ücretsiz Video Düzenleme Programı

VivaVideo  – Ücretsiz Video Düzenleme Programı Android akıllı cihaz kullananlar çektikleri videoları düzenlemek için gelişmiş özelliklere sahip bir video düzenleyici uygulama kullanma ihtiyaç duyarlar. Cep telefonumuz ile çektiğimiz bu önemli anıları, akıllı... Devamını oku »
folder-lock-dosya-sifreleme

Folder Lock – Dosya Şifreleme Programı

Dosya Şifreleme Programı – Folder Lock Folder Lock programı ile dosyaları şifreleyebilir ve korumak istediğiniz klasörleri gizleyebilirsiniz. Folder Lock programı bilgisayarda bulunan dosyalarını şifreli hale getirebilir ve veri güvenliği sağlanması için çalışan... Devamını oku »
mr-robot-3-sezon

Mr. Robot 3. Sezon 1. Bölüm Önizleme – 7 Dk Video

Merakla beklediğimiz Mr. Robot dizisi sonunda 3. sezon yayınına başlıyor. Şu ana kadar Demokrasi adlı fragmanını izlediğimiz Mr. Robot dizisine ait yeni bir video yayınlandı. Mr. Robot 3. Sezon – 7 dakika... Devamını oku »
wifi-ftp-server

Bilgisayar Telefonu Görmüyor

Bilgisayar telefonu görmüyor devamı. Evet arkadaşlar önceki konumuz olan “Bilgisayarım Telefonu – USB’yi Görmüyor (ÇÖZÜMÜ)” konumuzda bilgisayarın telefonu görmeme problemleri için anlatılan yöntemlerin bir yenisi ve idda ediyoruz en güzel yöntemi ile... Devamını oku »
usb-kondom-2

USB Belleklere Kondom Takmak

Tanımadığınız PC’lеrе USB belleğinizi takarken vеya şаrj olmаsı için akıllı tеlеfonunuzu bağlarkеn tеdirginlik yaşayan sadeсe ѕiz değіlsіnіz. USB pоrtlarının vіrüs ѕaldırılarına en аçık noktаlаr оlduğunun herkeѕ farkında. Hаttа gеçеn yıl bir haсker... Devamını oku »
htc-one-x-ozellikleri

HTC One X Telefon İncelemesi

HTC One X’in revize edilmiş, biraz daha geliştirilmiş hali olan One X+ bu ayki test merkezimizin konuklarından biri. Telefon tasarım olarak One X’e göre büyük değişiklikler sunmuyor. HTC One X+’ın ön tarafındaki... Devamını oku »
android-hizlandirma

10 adımda Android’i hızlandırma ve daha batarya dostu bir hale getirme

Avea tekno blogda okuduğum bir yazıyı paylaşmam gerektiğini hissettim. android sistemi hakkında kısa bir bilgi ve hızlandırma ipuçları veren yazı umarım işinize yarar. İlk olarak Android’e yönelik temel bilgileri paylaşalım. Tabii bu... Devamını oku »
wordpress-2

WordPress Kurulumu Diyorlar

WordPress kurulumu, blog site açmaya karar vermiş her insanın, özellikle kodlama bilgisi olmayan insanların Google da en fazla aradığı başlangıç cümlesidir. Blog açmaya karar vermiş insanların karşısınına öyle yada böyle wordpress ismi... Devamını oku »
li-fi-teknolojisi-li-fi-nasil-calisir

Li-fi Teknolojisi – Li-fi Nasıl Çalışır

Günümüz artık tamamen internet çağı olarak yaşanıyor. Li-fi teknolojisi ise varolan wi-fi teknolojisinin pabucunu dama atacağa benziyor. Li-fi teknolojisi ile artık aydınlatma ışıklarından istediğimiz gibi wi-fi bağlantısından daha hızlı olan li-fi bağlantısı... Devamını oku »
json-ld

Ld+Json Kullanımı

Ld+json kullanımı nasıl yapılır diye çok sorular gelmeye başladı. Elimizden geldiğince ld+json kullanımı, ld+json örneklerini anlatmaya çalışalım. Web site sahiplerinin sürekli Google algoritmalarını takip etmesi artık bir şart oldu, her gün yeni... Devamını oku »

Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer