menü resmi

Tablet Tavsiyesi – Nasıl bir Tablet Almalısınız ?

Hangi tablet bilgisayarı almalıyım, Tablet önerisi, Tablet bilgisayar önerisi

Artık bilgisayarlar gün geçtikçe daha da küçülüyor. Eskiden “Yakında cebimize girecekler bunlar” dediğimiz bilgisayarlar artık bir kalemin içerisine dahi yerleştirilebiliyor. Bilgisayar denince genelde insanın aklına Masaüstü yada Dizüstü bilgisayarlar geliyor.

Fakat aslında kelimeyi iyi anlarsak daha iyi olacaktır. Bilgisayar kelimesi bilgiyi sayan anlamına geliyor, yani bigi sayarak işlemler yapan cihazların hepsi aslında bir bilgisayar. Artık kullandığımız cep telefonları, akıllı cep telefonları ile yıllar önce Alexander Grahamber’in bulduğu cihaz aynı mı bi süşünün bakalım. Alakası yok. Biz telefon kullanmıyoruz aslında bilgisayar kullanıyoruz. Bakın artık telefonlar bilgisayarın yaptığı her işi yapabiliyor. O zaman bilgisayar değilde ne bunlar değil mi 🙂hangi tablet bilgisayar

Tablet bilgisayarlar ise bizler için Dizüstünden sonra çıkan ekran açısından en güzel cihazlardır. Çünkü ne ağırlığı var nede ekranı çok küçük tamda istediğimiz özelliklerde cihazlar. Fakat her ne alırsanız alın sonuçta iyisini almalısınız. Kimse kötü mal almak istemez. Onun için tablet bilgisayar alırkende doğru bir seçim yapmalıyız.

Bunun için bilgisayar parçalarından anlamanız şart değil, sadece söylediklerimizi satın aldığınız zaman satış sorumlusuna sorunuz ve istediğiniz değerlerde ise o zaman alabilirsiniz.

Tablet Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

 • Öncelikle olmazsa olmaz işlemci.
 • Geçici hafıza yani RAM.
 • Ekran Boyutu.
 • Ekran özellikleri.
 • Kasa sağlamlığı.

Evet şimdi bunları nasıl anlayacağım diyorsanız sizlere tablet almanın püf noktasını anlatalım.

Tablet Almanın Püf Noktası

Öncelikle İşlemci için Cortex-A15 ve üzeri bir model olsun. Zaten çoğu tablet bu özelliklere sahip. Asıl püf noktası ise RAM. Akıllı telefon, tablet bilgisayar olsun en önemli parçalardan birisi geçici hafıza yani RAM dir. Daha sonra ekran boyutu, bunu zevkinize göre seçiniz. Unutmayınız ki ekran ne kadar büyük olursa o kadar güç tüketimi olur. Sonuçta ekranlar aydınlatılmak için enerji tüketiyor.

Diğer madde ise Kasanın sağlamlığı. Kasaları tabiki elinizle anlayamazsınız. Fakat bu konuda şöyle bir yol izleyebilirsiniz. İnternette gözünüze kestirdiğiniz tabletin sorunalarını araştırın. Kullanan insanlara kasasının nasıl olduğunu sorun yada sadece arama yapın illaki birileri kullanışsa bir eleştiri yapmıştır.

Tablet Seçimi

 • Evde kullanacaklar için: 512 Megabyte yada 1 Gigabyte Ram olan bir tablet işinizi görür. İşlemci Cortex-A9 gibi oalbilir. Ekran boyutu tamamen zevkinize kalmış. 150-250 lira arası.
 • Öğretmen, öğrenciler için ise minimum 1 Gigabyte Ram olan ve ekran boyutu 7 inç olan tabletler işinizi görür. 150-300 lira arası.
 • 3D program gibi programları kullanan ve seyahetlerde sıklıkla kullananlar, mühendisler için, minimum 2 Gigabyte Ram olan ve en az Cortex-A15 işlemci işinizi görür. 8 inç yada daha büyük bir ekran işinizi görür. 300-600 lira arası.

Fakat unutmamanız gereken asıl nokta, tableti ne için alacağınız. Hani film mi izleyeceksiniz, yoksa interttte mi takılacaksınız eğer sadece film izlemek, şarkı dinlemek yada internette takılmak gibi işleriniz için tablet alacaksınızi o zaman siz ilk gruba giriyorsunuz ve o kadar da ileri bir tablet almanıza gerek yok. 150-250 lira arası bir tablet işinizi çok rahat görecektir.

 

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

 • tablet tavsiyesi 2018
 • 500 tl tablet tavsiyesi 2018
 • uygun tablet tavsiyesi
 • ipad tavsiye 2018
 • oyun tableti tavsiye
 • iş için tablet önerisi
 • büyük ekran tablet tavsiye
 • pubg için tablet önerisi
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Fırat -
2018-03-11 01:12:46

Tablet alırken kendinize hangi amaçla kullanacağım diye sormanız gerekli. Günlük işler, sosyal medya, video izleme için alacaksanız 250-300 liralık bir tablet işinizi görebilir ama iş için alacaksanız apple ürünlerini tavsiye ederim.

@Yakup -
2018-03-10 11:22:31

En iyi olsun istiyorsanız biraz daha fazla para verip Apple almanızı tavsiye ederim. Sonrasında Samsung marka alabilirmisiniz. Fiyat arasında farklılıklar mevcut performans olarak Apple daha hızlı daha güvenilirdir.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.