Sucuk Nasıl Yapılır ?

sucuk-nasil-yapilir

Sucuk nasıl yapılır ?

Hani yemesi çok güzel hatta sabah kahvaltılarında arkadaşları yumurtalar ile beraber yemesi daha da güzel.

Sucuklar da malesef günümüzde içeirğininde ne olduğu artık tam olarak bilinemeyen gıdaların arasında gelmektedir. Sucuk yapmak sanıldığının aksine kolay değildir. Sonuçta sucuğu yapmak için gerekli bilgiye sahip olmazsanız eğer elinizdeki malzeleri de kaybedersiniz.

Salam, sucuki, sosis familyasının genelde yapımı benzerlik göstermektedir. Fakat nedendir bilinmez bu familyadan sucuk bir adım önde gitmektedir.

Sanırım bizim güzel ülkemizin damak tadına en yakın olan sucuk. Sucuğu içerisine bazı kötü adamların neler koyduğunu bırakın o sucuğu yemeyi neler koyduklarını bile öğrenmeye dayanamayız.

Haberlerde arasıra bu gibi haberler yayınlanmaktadır.Tavuk sakatatları, diğer sakatat etler,yağlar,ayakalr ııığğğğ.. den tutun herşeyi sucuk içerisine koyularlar. Sonra da kırmızı rengini vermek ve tadını sucuğa yakınlaştırmak için bazı özel soslar eklenmektedir.

Fakat bu tür sucuklar sağlığımıza çok fazla zararlıdır. Lütfen özellikle çozuklarınıza güvenmediğiniz yerlerden sucuk yedirmeyiniz. Sonra hastalıklar başlar ve yahu bu hastalıkta nereden geldi diye kendinize sorarsınız. İçerisinde karışım bulunan gısaları genelde evde yapmaya özen gösteriniz.

Fakat zamanınız ve imkanlarınız yoksa tabiki güvendiğiniz ve bildiğiniz yerlerden de alabilirsiniz. Fakat siz siz olun hiç kimseye özellikle gıda konsunda güvenmeyiniz. Bazı adamlar vardır temiz üretim yaparla fakat bir sağlık kuruluşunun kontroll ve denetimi yok ise eğer, üretilen ürünler adamın temizlik anlayışı kadar temiz olacaktır.

Şimdi sevgili ustamızdan sucuk evde nasıl yapılır hepbaraber izleyelim.

İyi seyirler – afiyet olsun 🙂

Önerilen Paylaşım 1:Peynir Nasıl Yapılır ?

Önerilen Paylaşım 2:Atom Tost Nasıl Yapılır ?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

1 Yorum

  1. Bir kez yapamayı denedim fakat yapamadım 🙂 tarif gayet açık tekrar yapmayı düşünmeye başladım. Hazır almak daha kolay en azından denemede fayda var teşekkür ederim .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir kez yapamayı denedim fakat yapamadım :) tarif gayet açık tekrar yapmayı düşünmeye başladım. Hazır almak daha kolay en azından denemede fayda var teşekkür ederim .


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer