Stresi Azaltan Bitkiler

Stresi Azaltan Bitkiler

Stres günümüzün en büyük sorunlarından birisidir. Yaşadığımız hayatın yoğunluğu, sorunlar, geçim kaygısı derken hepimiz stres ile yaşıyoruz. Stresi Azaltan Bitkiler bu konuda size büyük yardımcı olabilir. Birçoğumuz stres konusunda ilaç yardımı ve ya tıbbi destek almadan önce bitkisel tedavi yöntemlerine başvurabiliriz. Bu konuda dikkat edeceğimiz en önemli nokta ise bitkisel tedavileri bilinçsizce uygulamaktan kaçınmak ve tıbbi ilaçlarla bir arada kullanmamak olmalıdır. Stresi azaltan ya da önlemeye yardımcı olan bitkilerden bahsedecek olursak:

Stres İlacı Papatya Çayı

Stres İlacı Papatya Çayıderken inanın abartmıyoruz. Papatya çayı sakinleştirici etkisinin yanı sıra kaygı ve stresi azaltıcı etkiye de sahiptir. Üstelik bitkiler arasında en az yan etkiye sahip olan papatyadır. Bu nedenle bebeklerin uyku sorunları konusunda sıkça önerilir ve uygulanır. Papatya çayını hazır poşetlerde bulabileceğiniz gibi aktardan kurutulmuş papatya alarak kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Her Derde Deva Adaçayı

Her Derde Deva Adaçayı hemen hemen hepimizin severek tükettiği doğal içeceklerden bir tanesidir. Günde iki bardak tüketilmesi tavsiye edilen adaçayı sinirleri yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi ile stresi azaltır. Uyku öncesi içildiği zaman rahat uykuya geçişi sağlamaktadır. Limon ya da balla tatlandırıldığı zaman kolay bir içimi olan adaçayı antioksidan özellikleri sayesinde vücutta biriken toksinlerin atılımını da kolaylaştırır.

Doğal Antidepresan Kedi Otu

Doğal Antidepresan Kedi Otu şeklinde bir tanımlama yapmamızın sebebi bu bitkinin piyasadaki stres önleyici ilaçlar kadar güçlü bir etkiye sahip olmasından dolayı. Bazılarınız belki ilk defa duyuyor ancak kullanım alanları her geçen gün artan bu bitkinin tablet formlarını ya da çaylarını piyasada kolaylıkla bulmanız mümkün.  Kedi Otu bitkisinin kaygının verdiği stresi azaltıcı ve yatıştırıcı etkileri bulunmaktadır. Bu bitkiyi tüketirken kullanma talimatlarına uymak ve diğer ilaçlarla birlikte kullanmamak önemlidir.

kedi otu

Doğal Rahatlatıcı Nane

İçerisindeki ferah uçucu yağlar nedeni ile sinir sistemine olumlu etkileri olan Doğal Rahatlatıcı Nane, kolaylıkla elde edebileceğiniz ve kullanım alanları oldukça çok olan bir bitkidir. Yemeklere, salatalara tat katan nanenin çayını ve şekerini kullanmak bile stresinizin azalmasına neden olacaktır.

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir