Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli

Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli

Sözleşmeli yurt yönetim personeliKYK yurtlarında öğrencilerin ve yurdun düzenini sağlayan görevlilerdir. Bu kişiler Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışmaktadırlar.

Sözleşmeli Yurt Personeli Nasıl Olunur

Bu meslek için belirli bir bölümde okumak veya meslek eğitimi almak gerekmiyor. Yurtiçinde veya denkliği olan yurtdışındaki en az 4 yıllık lisans mezunu olan kişiler bu mesleği yapabilirler.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından sözleşmeli yurt yönetim personeli almak için ilan yayınlanmaktadır. Bu ilana başvuran kişiler arasından alım yapılmaktadır. İlanda erkek ve kadın olarak ayrı ayrı boş kadrolar ilan edilmektedir. Bu kadrolara başvuru koşulları ve adaylarda aranan şartlar da ilan edilir. Şartlar şöyledir:

İşe Alma Süreci

Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler bu kadrolar için başvuruda bulunabilir. Başvuru koşullarını sağladığı anlaşılan kişilerden dört katı kadarı sözlü sınava çağrılır. Bu sıralamada KPSS P3 puanına göre yapılacak ve puanı en yüksek olanlardan başlayarak mülakata çağırılacaktır.

Adaylar başvuru yaparken başvurdukları formda çalışmak istedikleri ili belirteceklerdir. Tek bir il belirtilecek ve bu ildeki personel alımı için dereceye giren adaylar mülakata girecektir. Mülakat her ilde değil, belirlenen 16 ilde yapılacak ve çevre ildeki adaylar için de bu illerden birisi mülakat için belirtilecektir.

Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli Statüsü

Sözleşmeli yurt yönetim personelialımı ile atanan kişiler 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabidirler. Ancak kadrolu değil sözleşmeli olarak faaliyet gösterirler. Bu nedenle sahip oldukları mali ve özlük hakları kadrolu olanlara göre daha sınırlıdır. Tayin imkanları da yalnızca belirli şartları sağlayanlar için geçerlidir.

Yurt Yönetim Personeli Ne İş Yapar

Kredi ve Yurtlar kurumu’na bağlı olan yurtlar ve yine veya bakanlık bünyesindeki yatılı eğitim veren kurumlarda görev yaparlar. Bu kişilerin çalışma saatleri, memur mesai saatleri gibidir ancak ortalama haftada bir gün yurtta nöbet tutarlar. Nöbetten sonraki 24 saat ise dinlenirler.Yorum yok

www.gencturkhaber.com - ANASAYFA