Sözleşmeli Sağlık Personeli

Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı

Her yılsözleşmeli sağlık personeli alımıyapılarak Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında var olan açıklar kapatılmaya çalışılıyor. Sağlık Bakanlığı’ndan gelen bilgiye göre KPSS 2017/5 ile çok sayıda kadroya alım geçtiğimiz aylarda gerçekleştirildi. Unvan ve branşlar doğrultusunda öğrenim düzeyleri dikkate alınarak dağılımlar yapıldı. Bakanlıktan yayımlanan belgede hangi alana hangi eğitim ve öğrenim sınıfından kaç kişinin alınacağı net olarak tanımlanmıştır. Yayımlanan liste incelendiğinde çok sayıda kadrodan alım yapılacağı ile sağlık mezunları müjdelenmiştir.

Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Alımı Unvan Ve Kadro Dağılımı

Lisans mezunu çocuk gelişimcileri Haziran ayında yapılan sözleşmeli atamalarda 5 kişilik kontenjan imkanından yararlandılar.

Sözleşmeli Personel Tercih İşlemleri

Devlet Memurları Kanunu’nun 4 B bendinden tercih yapacak olan adaylarsözleşmeli personel tercih yapabilir misorusun dair merakta kalmaktadırlar. Gerek Sağlık Bakanlığı gerekse diğer bakanlıkların yapacakları sözleşmeli personel alımlarında tıpkı merkezi atamada olduğu gibi kişiler ÖSYM sayfasından sözleşmeli alım sürecinin başlamasını takiben T.C numaraları ve şifreleri ile sistemde tercihlerini sıralayacaklardır.

Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Tercih Kılavuzu

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında sözleşmeli personel olmak içinSağlık Bakanlığı sözleşmeli personel tercih kılavuzundan yapılacak olan tercihler için KPSS 2017/5 tercih ücretinin 15 TL olduğu bildirilmiş idi. Belirlenen ücreti Akbank şubelerine yatıran kişiler ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyinde girdikleri KPSS sınav sonuç belgelerini kullanarak çeşitli alanlardan atamaya tabii oldular. Yakın zamanda yapılan atamalar neticesinde henüz 2017 yılında yeniden bir atama yapılıp yapılmayacağı bilinmemektedir.Yorum yok

www.gencturkhaber.com - ANASAYFA