Sözleşmeli Radyoterapi Teknikeri

Sözleşmeli Radyoterapi Teknikeri Ve Alımı

Alımların en çok yapıldığı bakanlardan biri Sağlık Bakanlığı olupsözleşmeli radyoterapi teknikeri ve alımıilanları ile bölüm mezunlarının mutluluğu yüzlerinden okundu. Sağlık Bakanlığı ve bakanlığa bağlı kuruluşlara 2017 yılında 12 bin 500 sözleşmeli personel alınacağı ilan edilmiştir. 2 ay önce gerçekleştirilen başvurular 7 Haziran 2017 tarihinde sona ermiştir.

KPSS merkez ataması ile neticelendirilen başvurularda önlisans mezunlarına üç bin dokuz yüz kırk altı adet kadro verildi. Bu sayının üç bin dokuz yüz yirmi beşi sağlık teknikeri olarak atandı. Sağlık teknikerleri arasından radyoterapi teknikerlerine 17 adet kontenjan verildi. Bununla birlikte bazı üniversiteler sözleşmeli radyoterapi teknikeri alımlarını ayrıca gerçekleştirmektedir.

Sözleşmeli Radyoterapi Teknikeri Alımı Ne Zaman

Geçtiğimiz aylarda Sağlık Bakanlığı’nın çok sayıda kadroya alım yapması ile 2017 yılındasözleşmeli radyoterapi teknikeri alımı ne zamanyapılacak sorusuna ilişkin yapılan araştırmalarda henüz yeni bir atamanın kapılarının aralanmadığı görülüyor. KPSS merkezi atamada memur kadrosuna atanamayan ve sözleşmeli atamalardan da yararlanamayan kişiler üniversitelerin hastanelerinde çalışma imkanına sözleşmeli personel olarak sahiptirler.

Radyoterapi Atamaları 2017

Sağlık Bakanlığı’nda ve bağlı kuruluşlarında ve özel sektörde çok sayıda çalışma alanına sahip olan sağlık personelleri önlisans mezunları dikkate alındığında teknikerlik alanlarında az ya da çok atamalar ile karşılaşabiliyorlar.Radyoterapi atamaları 2017esaslarına bakıldığında ataması yapılan kişilerden en az taban puana sahip olunan puanın 81,070 olduğu görülüyor. Atamaların yapıldığı puanlar genel olarak izlendiğinde 80 puanın altına düşmediği görülüyor. KPSS merkezi atamalarında daha düşük puanlara sahip olanlar şanslarını sözleşmeli personel olmaktan yana kullanıyorlar.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde ve bağlı kuruluşlarda sözleşmeli radyoterapisti olarak çalışan diğer kamu görevlilerinin çalışma şartları göz önüne alınarak devlet kuruluşlarında 4 B sözleşmeli personel kapsamında çalışma hakkı elde ediyorlar. Bu kapsamda sözleşmelerinin süresi boyunca diğer kamu görevlilerinin izin haklarına, sosyal haklarına sahip olabiliyorlar. Ancak bu kişiler yıllık giyim yardımından ve ihbar tazminatından yararlanamamaktadırlar.

Giyim yardımı konusunda kanunlarda sözleşmeli personelin yararlanmasına dair herhangi bir ibare bulunmaması nedeni ile devletten giyim konusunda yardım alamamaktadırlar. İhbar tazminatının ise sözleşmeli personelleri kapsamaması nedeni ilesözleşmeli radyoterapi teknikerlerive diğer sözleşmeli personeller ihbar tazminatı elde edememektedirler.

Önerilen Paylaşım 1:Sözleşmeli Sağlık Personeli

Önerilen Paylaşım 2:Sözleşmeli Personel Çalıştırılma Esasları

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer