menü resmi

Sözleşmeli Radyoterapi Teknikeri

Sözleşmeli Radyoterapi Teknikeri Ve Alımı

Alımların en çok yapıldığı bakanlardan biri Sağlık Bakanlığı olup sözleşmeli radyoterapi teknikeri ve alımı ilanları ile bölüm mezunlarının mutluluğu yüzlerinden okundu. Sağlık Bakanlığı ve bakanlığa bağlı kuruluşlara 2017 yılında 12 bin 500 sözleşmeli personel alınacağı ilan edilmiştir. 2 ay önce gerçekleştirilen başvurular 7 Haziran 2017 tarihinde sona ermiştir.

KPSS merkez ataması ile neticelendirilen başvurularda önlisans mezunlarına üç bin dokuz yüz kırk altı adet kadro verildi. Bu sayının üç bin dokuz yüz yirmi beşi sağlık teknikeri olarak atandı. Sağlık teknikerleri arasından radyoterapi teknikerlerine 17 adet kontenjan verildi. Bununla birlikte bazı üniversiteler sözleşmeli radyoterapi teknikeri alımlarını ayrıca gerçekleştirmektedir.

Sözleşmeli Radyoterapi Teknikeri Alımı Ne Zaman

Geçtiğimiz aylarda Sağlık Bakanlığı’nın çok sayıda kadroya alım yapması ile 2017 yılında sözleşmeli radyoterapi teknikeri alımı ne zaman yapılacak sorusuna ilişkin yapılan araştırmalarda henüz yeni bir atamanın kapılarının aralanmadığı görülüyor. KPSS merkezi atamada memur kadrosuna atanamayan ve sözleşmeli atamalardan da yararlanamayan kişiler üniversitelerin hastanelerinde çalışma imkanına sözleşmeli personel olarak sahiptirler.

Radyoterapi Atamaları 2017

Radyoterapi Atamaları 2017

Sağlık Bakanlığı’nda ve bağlı kuruluşlarında ve özel sektörde çok sayıda çalışma alanına sahip olan sağlık personelleri önlisans mezunları dikkate alındığında teknikerlik alanlarında az ya da çok atamalar ile karşılaşabiliyorlar. Radyoterapi atamaları 2017 esaslarına bakıldığında ataması yapılan kişilerden en az taban puana sahip olunan puanın 81,070 olduğu görülüyor. Atamaların yapıldığı puanlar genel olarak izlendiğinde 80 puanın altına düşmediği görülüyor. KPSS merkezi atamalarında daha düşük puanlara sahip olanlar şanslarını sözleşmeli personel olmaktan yana kullanıyorlar.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde ve bağlı kuruluşlarda sözleşmeli radyoterapisti olarak çalışan diğer kamu görevlilerinin çalışma şartları göz önüne alınarak devlet kuruluşlarında 4 B sözleşmeli personel kapsamında çalışma hakkı elde ediyorlar. Bu kapsamda sözleşmelerinin süresi boyunca diğer kamu görevlilerinin izin haklarına, sosyal haklarına sahip olabiliyorlar. Ancak bu kişiler yıllık giyim yardımından ve ihbar tazminatından yararlanamamaktadırlar.

Giyim yardımı konusunda kanunlarda sözleşmeli personelin yararlanmasına dair herhangi bir ibare bulunmaması nedeni ile devletten giyim konusunda yardım alamamaktadırlar. İhbar tazminatının ise sözleşmeli personelleri kapsamaması nedeni ile sözleşmeli radyoterapi teknikerleri ve diğer sözleşmeli personeller ihbar tazminatı elde edememektedirler.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • radyoterapi teknikeri iş ilanları
  • radyoterapi alımı
  • radyoterapi personel alımı
  • radyoterapi alımları 2018
  • 2017 radyoterapi is ilanlari
  • radyoterapi atamaları 2018
  • sözleşmeli fizik tedavi teknikeri alımları 2018
  • radyoterapi teknikeri aramaktayız 2017
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.