Sözleşmeli Er Başvuru Şartları

Sözleşmeli Er Başvuru Şartları

Ülkemizde askerlik hizmetini paralı bir şekilde yapmak isteyenler için sözleşmeli er başvuru şartları oldukça önem arz etmektedir. Bu kapsamda sizlere en son yayınlanan başvuru şartlarına göre bir kılavuz oluşturmaya çalıştık. Bu sayede güncel başvuru şartları hakkında bilgi sahibi olabilecek ve böylelikle sizler de sözleşmeli er olabilme fırsatını yakalamış olacaksınız.

Sözleşmeli Er Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Sözleşmeli er başvuruları Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklanan başvuru tarihleri arasında yapılmaktadır. Bu kapsamda www.msb.gov.tr adresinden başvurular alınmaktadır. Silah altında olan erlerin başvuruları bulundukları askeri birliğe teslim edilecek bu esnada kayıt numarası verilecektir. Açıklanan sonuçlar ise bu kayıt numaraları aracılığıyla takip edilecektir.

İnternet ortamının dışında herhangi bir şekilde başvuru yapılması söz konusu olmamaktadır. Zira bu şekilde yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği de bakanlık tarafından site üzerinden duyurulmaktadır.

Sözleşmeli Er Başvuru Şartları

Sözleşmeli er başvuruları yapabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekmektedir. bunun yanı sıra erkek olma şartı da özellikle belirtilmektedir. En az ilköğretim okulu mezunu olma şartı da bulunmaktadır. eğer eğitim yurt dışında alınmış ise bu durumda denkliğinin de gösterilmesi gerekmektedir. Sözleşmeli er için gerekli olan şartlardan birisi de 25 yaşını doldurmamış olmaktır. Bu yaş şartı askerlik hizmetini tamamlamış olanlar için geçerlidir. Ancak bunun yanı sıra halen askerlik görevini yerine getiren kimseler için 20 yaşından gün almış 25 yaşını doldurmamış olmak şartı bulunmaktadır.

Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak, askeri okullardan gerekçesi fark etmeksizin ilişiği kesilmemiş olmak, yüz kızartıcı suçlar işlememiş olmak, yalan yere tanıklık etmemek, halkı askerden soğutmamak, anayasal düzene karşı suç işlememek, yemin, cinsel saldırı, fuhuş, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, cinsel taciz, suç uydurma, ihaleye fesat karıştırma, hileli iflas suçlarından mahkum olmamak gibi şartlar da bulunmaktadır.

Taksirli suçlar dahil edilmeksizin 1 ay ve daha fazla süreli mahkumiyet cezası almamak da şarttır. Ayrıca sözleşmeli er olabilmek için boy ve kilo oranlarını da sağlayabilmek gerekmektedir. Bununla birlikte askerliğe elverişli değildir şeklinde bir terhis yazısı alınmaması da gerekmektedir. Terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmaması da özellikle belirtilen unsurlar arasında yer almaktadır. Bu durum güvenlik soruşturması ile araştırılmaktadır. Eğer olumsuz sonuçlanırsa bu durumda sözleşmeli er başvuruşu da olumsuz sonuçlanacaktır.

Tüm bu şartların yanı sıra başka bir kuruma hizmet veyahut da tazminat borcunun da olmaması gerekmektedir. Aksi takdirde sözleşmeli er başvuru şartları sağlanmamış olacaktır.

Önerilen Paylaşım 1:Sözleşmeli Hemşire Başvuru Şartları

Önerilen Paylaşım 2:Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


En iyi - En güzel - En ZorKaşıntısı - Kaşıntısı Nasıl geçer