Sinüzit Nasıl Akar

Sinüzitin Akması İçin Ne Yapılmalı?

Sinüzit hastalığı özellikle son zamanlarda küçük yaştaki çocuklarda görülmeye başlanan kronik hastalıklardan birisidir. Sinüzit rahatsızlığına yakalan bireylerin geçirdikleri sonbahar aylarının son günleri ve kış ayları oldukça sıkıntılı geçmektedir. Çünkü özellikle bu zamanlarda soğuk alma nedeni ile birlikte kişide burun akıntısı başlamaktadır. Bu burun akıntısı sonrası sinüslerde oluşan mukus kuruyarak sinüsleri tıkamaktadır. Sinüslerin tıkanması sonrası ise nefes alışverişinde sıkıntılar ve baş ağrıları meydana gelmektedir.

Peki bu rahatsızlıktan kurtulmak mümkün müdür? Ya da ağrıları dindirmek için neler yapılabilir?

Sinüzit rahatsızlığına nasıl çözüm üretebiliriz?

Sinüzit hastalığın ameliyat ile tedavisi bulunmaktadır. Ama bu tedavi sürekli olarak bir iyileşme sağlamamaktadır. Kimi bireylerde iki yıl boyunca etkisini gösterirken, kimi bireyler ise yılda bir bu ameliyatı tekrarlamak zorunda kalabilirler. O neden ile ameliyat öncesi uzman doktorlar ile gerekli konuşmalar yapılmalı ve akla takılan tüm sorular sorulup cevapları alınmalıdır.

Bunun dışında geçici olarak sizleri rahatlatacak yöntemlerde bulunmaktadır. Bu yöntemlerin başında eczanelerden alınacak okyanus damlası oldukça işe yarayacaktır. Bu damla burunda tıkanıklık olduğu zamanlar da buruna sıkılmalıdır. Sıkılan bu damla kuruyan mukus tabakasını sıvılaştıracak ve kolay şekilde temizlenmesine neden olacaktır. Bu yöntem dediğimiz gibi kısa süreli işinize yarayacaktır.

Bunun dışında her yaz sezonu denize girip dalış yaparak burnunuza tuzlu suyun dolmasını sağlayabilir ve bu sayede daha doğal yöntemlerle burnunuzun temizlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Sürekli olarak denize girilip aynı yöntemi uyguladığınız takdirde kış aylarınızı daha rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Ama bir yaz sezonunu denize girmeden geçirirseniz aynı problemler ile karşılaşmaya devam edeceksinizdir.

Yine evinizde kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise buhar tedavisi olabilir. Bunun için evinizde buhar makinesi bulunmasına gerek yoktur. Ocakta su kaynatıp buharı koklayarak da aynı etkiye ulaşabilirsiniz. Suya papatya ve nane eklemeniz aldığınız etkiyi güçlendirecektir. Bunu kış ayları boyunca günde iki defa gerçekleştirdiğiniz takdirde sinüzit ağrılarını şiddetli şekilde yaşamadan atlatabilirsiniz.

Bunlar ile birlikte kış aylarında veya soğuk günlerde iyi korunarak dışarıya çıkmanız da ağrı yaşamamanızda etkili olacaktır.

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

1 Yorum

  1. Aslında çok önemli bir konu. Diş çekimlerinde veya diş yapım aşamalarında sorun teşkil etmektedir. Üst dişlerin kemiklerinin erimesi ile sinuzler arasındaki mesafe kısalmaktadır. Bu sebepden dolayı ayrıca işlem yapılmaktadır. Çok fazla sorun teşkil etmemektedir fakat sağlık açısında yukarıda belirtilenleri yapmakta fayda bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aslında çok önemli bir konu. Diş çekimlerinde veya diş yapım aşamalarında sorun teşkil etmektedir. Üst dişlerin kemiklerinin erimesi ile sinuzler arasındaki mesafe kısalmaktadır. Bu sebepden dolayı ayrıca işlem yapılmaktadır. Çok fazla sorun teşkil etmemektedir fakat sağlık açısında yukarıda belirtilenleri yapmakta fayda bulunmaktadır.