Sevginin Tanımı Neden Kadın Ve Erkekte Farklıdır ?

sevgiSevgi, soyut ama günlük ihtiyacımız olan gıdamızdır. Sevgiye ihtiyacı olmayan bir varlık bilmiyorum. Çünkü sevgi, sadece biz insanların değil gördüğümüz tüm varlıkların alması gereken vitamindir. Soyut olan hayallerimizin bile, düşünsenize kendinizi iyi hissetmek için, sevmediğiniz bir şeyi hayal edebilir misiniz? Tabi ki hayır!

Gelin sevginin tanımını yapalım. “Sevgi nedir?” Sorusuna cevap arayalım. Emin olun ki ne kadar düşünebilen varlık varsa, o kadar cevap buluruz. Ama nedense kadın ve erkeğin yani birbirine en çok sevgi ihtiyacı duyan varlıkların sevgi tanımı tamamen zıttır. Bu zıtlığa rağmen de sevgilerinden hiç vazgeçemiyorlar.

Ya sevgiyi sevdiklerinden ya da sevdiğini sevdiklerinden kaynaklanıyor. Sevgilerinin kadın ve erkeklerde farlı tanımının olmasının en önemlisi sebebi ise düşünce farklılığıdır. Örneğin kadınlar;

  • Kadınlar sevdiklerini kafes altına alırlar ve ilginç olanı ise o kafese kendilerini de kilit altına alırlar. Bunun sebebi ise sahiplenmenin aşırıya sürdürülmesidir. İşte bu sürüm erkekleri sıkboğaz eder.

Ya erkeklerin düşünceleri? Onların fikirlerinde kadınların düşüncelerinden görünürde farklı değildir. Ama o düşüncelerin derinine inersek eğer, düşüncelerin farklılığını işte o zaman anlarız. Örneğin erkekler;

  • Erkekler kadınlardan farklı olarak sevdiklerini kilitli bir kafese alarak kilidin anahtarının kendilerinde olmasını isterler. Erkelerin sevgi anlayışı savunma yapmaktır.

Şimdi farkı daha net fark ettiniz mi? Ortak olan tek şey “sahiplenmektir.” Kadın ve erkeklerin aralarında anlaşamadığı nokta ise kafesin anahtarının kimde olacağıdır.

Önerilen Paylaşım 1:Ayrılık Çiftleri Aynımı Etkiler ?

Önerilen Paylaşım 2:Ağız Kokusu Neden Olur, Ağız Kokusu Sebepleri ve Çözümü !

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer