menü resmi

Ses Kalınlaşması Tedavisi

Ses Kalınlaşması Tedavisi

Ses kalınlaşması insanları en fazla korkutan sorunlar içerisinde yerini alır. Ses kalınlaşması yaşayan pek çok insan gırtlak kanseri konusunda endişe yarar. Bu nedenle de ses kalınlaşması problemi içerisinde bulunan insanların hemen bunun önlemini alması gerekmektedir.

Ses kalınlaşması aslında gırtlak kanserinin bir belirtisi olabilir. Bu nedenle de hemen önlem almak ve gerekli tetkikleri yaptırmak son derece önemlidir. Ses kalınlaşması aslında normal bir boğaz enfeksiyonu ya da grip gibi hastalıklar sonucunda da oluşabilir. Ancak çok ciddi hastalıkların da habercisi olabilecek durumdadır. Bu nedenle de ses kalınlaşması yaşayan kişilerin hemen bir doktora başvurması ekstra önem taşır.

Ses Kalınlaşması Nedenleri

Ses kalınlaşması genellikle sigara kullanımına bağlı olarak ortaya çıkan bir hastalıktır. İnsanlarda ses kasılması ya da sesi kaybetme gibi sıkıntılar yaşanabileceği gibi ses kalınlaşması durumu da yaşanabilir.

Sigara kullanmak pek çok açıdan olumsuz nedenler oluşturur. Sigara kullanmanın neden olduğu pek çok hastalık vardır. Bu hastalıklardan maalesef en ciddi olanı da kanser türleridir. Sigara kişilerin kansere yakalanma oranlarını ciddi bir şekilde arttırır.

Ses Kalınlaşması nasıl geçer

Sigara sonucunda en fazla görülen kanser türü akciğer kanseridir. Ancak bunun dışında gırtlak kanseri de fazlaca görülür. Gırtlak kanseri hastalığının en önemli belirtilerinden biri de ses kalınlaşmasıdır. Bu durum özellikle kadınlarda daha fazla şekilde fark edilir. Sigara kullanımına bağlı olarak kadınların sesi zaman içerisinde erkek sesine dönüşebilir. Bu durum aslında gırtlak kanserinin bir habercisidir. Bu nedenle de ses kalınlaşması yaşayan kişilerin hemen gerekli önlemleri alması gerekmektedir.

Ses Kalınlaşması Tedavisi

Ses kalınlaşması tedavisi için çok fazla sayıda yol kullanabilir. Bu hastalıkta önemli olan erken teşhistir. Sesin kalınlaşması bir haftadan daha uzun bir şekilde devam ediyorsa hemen doktora başvurmak gerekir. Bu şekilde erken müdahale sayesinde ses yine eski haline döndürülebilir.

 • Ses kalınlaşmasının nedeni herhangi bir hastalık değilse; ses terapisi ile ses tekrar eski haline getirilebilir. Bu noktada doktorunuzun talimatlarını düzenli bir şekilde gerçekleştirmek gerekmektedir. Ses egzersizleri sayesinde kısa zamanda ses kalınlaşmasından kurtulabilirsiniz.

 • Ses kalınlaşmasından ilaç tedavisi ile de kurtulmak mümkündür. Aynı şekilde doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli kullanmanız gerekmektedir. Bu ilaçlar sayesinde ses tellerinizde hasar ilaçlar yardımıyla düzeltilmeye çalışılır.

 • Ses kalınlaşmasından kurtulma yolları içerisinde ayrıca ses cerrahisi gelir. Bu uygulama ses kalınlaşması için tercih edilen artık son aşamadır. Ses kalınlaşması ciddi bir hastalığın habercisi ise ses cerrahi uygulama ile kişilerin bu durumdan kurtulması sağlanır.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

 • ses kalınlaşması nasıl düzelir
 • gripte ses kalınlaşması
 • kadınlarda ses kalınlığı
 • ses kalınlaşması nedenleri hakkındaki tüm sorular
 • ses kalınlaşması için bitkisel çözüm
 • ses kısıklığı öksürük
 • ses kısıklığının psikolojik nedenleri
 • ses kısıklığı nedenleri ve tedavisi
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Süleyman -
2018-03-20 23:39:50

26 yaşına gelmeme rağmen telefon ile görüştüğüm kişiler beni çocuk zannediyor. Ses tellerimde gelişim problemi varmış. Buradaki bilgiler tedavim hakkında bilgi edinmeme sağladı.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.