menü resmi

Şeker Nasıl Yapılır ?

seker-nasil-yapilirÜç beyazdan uzak duracaksın demişler. Peki bunu kim ve neden demiş hiç düşündünüz mü? Aslında bize soracak olursanız günümüz şartlarında bu söz çok doğru. Çünkü artık herşeyin sahtesi,zararlısı üretiliyor, daha ucuza mal oluyor çünkü.

Sanırım bu yüzden iki beyazdan ve şekerden uzak durmamız gerekiyor. Şeker nasıl yapılır diye soracak olsak insanlar genelde şeker kamışından derler. Yahu peki nasıl o kamıştan o bildiğin katı şeker çıkarılıyor aslında önemli olanda budur.

Şeker üretimi ülkemizde yeterince yapılıyor. Çaylarımızda,tatlılarımızda ve içerisinde şeker bulunan her gıdada bulunuyor. Hatta çocukluk zamanlarımızın şeker pamukları bile aslında şekerden üretiliyormuş

Şeker pamuğunun şekerden yapıldığını gören insanlar çocukluklarına ait bazı güzel düşüncelerin kırılmasına dayanamıyor herhalde. Biz şeker pamuğunun bildiğimiz şekerden üretildiğini ilk gözrdüğümüz anda hayal kırıklığına uğrayanlardanız.

Şeker aslında yeterince ve gerektiği kadar tüketilirse hiç bir zararı olmaz. Sonuçta insan vücudunun şekere de ihtiyacı vardır. Fakat günümüzde kalitesiz şekerler olduğu için çok az bile tüketsek bizlere tahmin edemeyeceğimiz kadar zarar veriyor.

Bakın eski zamanlarda gıdalar ile böyle sorunlar yoktu. Tek bir mantık vardı yemek buldun ye dayak buldun kaç. Şimdi insanlar yemek bulsa dahi önce bir düşünüyor. Kim yaptı, nereden aldınız şunu gibi sorular soruyor.

Bu işten en büyük nasibini alanların içerisinde malesef şekerde bulunmaktadır.

Herşeyin doğalını yiyebilsek aslında bir sorun olmayacak ama aç gözlü fabrikatörler bunun  yerine daha fazla para kazanmayı istiyor. Bizlere ucuz yolda kalitesiz şekerleri satmaya çalışıyorlar. Tabi bu onlar için çok zor olmassa gerek sonuçta bir adet film yada dizi artistini reklama koyarlar insanlarda o ürünü gözü kapalı alır.

Neyse şimdi konumuza dönelim ve nasıl şeker yapılır onu öğrenelim.

Şeker nasıl yapılır videosu aşağıda efenim iyi seyirler.

 

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • şeker nasıl yapılır kısaca
  • evde pancardan şeker nasıl yapılır
  • lolipop şeker nasıl yapılır
  • evde şeker nasıl yapılır
  • kristal şeker nasıl yapılır
  • evde toz şeker nasıl yapılır
  • akide şeker nasıl yapılır
  • şeker fabrikalarında şeker nasıl üretilir
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.