menü resmi

Samsung Telefon Reset Atma

Kullandığımız telefonlar faydalarının yanında bazende bizlere sorunlar çıkartabiliyor. Telefonn marka ve modeli ne olursa olsun b muhakkak bir zaman sonra bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Genelde en sık karşılaşılan sorunlar;

  1. Telefonun çok fazla ısınması
  2. Telefonın açılmaması
  3. Konuşmada ses gitmemesi yada gelmemesi
  4. Telefonun kendi kendine açılıp kapanması
  5. Telefonun donması

yukarıdaki sorunların yanısıra daha birçok sorun olabilir. Bu gibi durumlarda hemen bir telefon tamircisine gitmeyi düşünüyoruz. Fakat bazen öyle hatalar olabiliyor ki, 5 dakikada çözülebiliyor. Genelde elektronik hakkında fazla bilgimiz olmadığından ve işimizi garantiye almak için tamircilerin yolunu tutuyoruz.

samsung fabrika ayarlarına dödürme

 

Samsung cep telefonu konusunda en önde gelen şirketlerden birisi. Dolayısıyla Samsung marka telefon kullanan insan sayısıda bir o kadar çok. E haliyle sorunlarda beya bir çok.

Şimdi telefonda oluşacak sorunlar için evde 5 dakikada uygulayabileceğimiz Reset işlemini anlatalım. Reset atmak, Sıfırlamak anlamına geliyor.Yani cihazın fabrikadan ilk çıktığı haline geri döndürülmesi. Şimdi Samsung reset atma işlemine geçelim.

Samsung Reset Atma

Öncelikle telefonunuzda bulunan kişiler ve diğer özel dosyalarınızın bir yedeğini alınız.

Not: Bu işlem ile telefonunuzda herşey silinecek ve fabrikadan ilk çıktığı haline dönecektir. Lütfen yedeklerinizi alınız.

İşlemler:

  1. Sim kartınızı telefondan çıkartınız.
  2. Arama ekranında *2767*3855# yazınız.
  3. Daha sonra telefonu yeniden başlatmak için *2767*2878# tuşlayınız.

evet telefonunuz artık sıfırlandı. Şimdi telefonunuza sim kartınızı takınız ve diğer önemli dosyalarınızı geri yükleyiniz. Sorununuzun çözülüp çözülmediğini kontrol ediniz.

Umarız sorununuz çözülmüştür.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Cemil -
2018-05-04 08:07:36

Resetleme bir çok sorunu gideren bir işlem olduğunu var sayabiliriz. Genelde kapatık açardık fakat sizin belirtmiş olduğunuz yöntemi bir çok kişi bilmiyor. Samsung kullanan arkadaslara konu hakkında bilgilendirme yaptım bundan sonra bu şekilde yapıyoruz .

@Mustafa -
2018-03-12 15:43:50

Ben sadece kapatık açıyordum bu bilgi benim için çok iyi oldu sürekli sorun yaşadığım için . Bilgi için teşekkür ederiz bir çok kişiye yararlı bir bilgi olmuştur boşuna telefon tamiri için para vermiş olmayacağız.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.