Samsung A510F Root Yapma

Samsung A5 model telefon rootlama işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Öncelikle Root kelimesinin ne anlama geldiğini iyi anlamanız gerekmektedir. Eğer root işlemi hakkında hiç bilginiz yok ise lütfen root işlemlerinde çok dikkatli olunuz. Hatta telefonların rootlanması sonucunda telefonunuz Garanti Dışı kalabilir, bunu da unutmayalım.

Root: Root ingilizce bir kelime olarak, kök anlamına gelmektedir. Yani bunun teknik olarak anlamı ise, sistemde kök olma yani sistem içerisinde herşeyin kontrolünü eline alma anlamına gelir. Şua anda birçok telefon bizlere satılırken bazı dosya ve ayarlara erişimimiz kapalı olarak gelmektedir. Yani kapalı kutu olarak bizlere sunulmaktadır.

Peki bu durumu nasıl anlamamız gerekiyor ? Eğer linux yada diğer programlama dilleri hakkında fazla bilginiz yok ve öyle sistem ayarlarıyla oynamayı seven birisi değilseniz, ve sadece müzik,video,chat,arama,mesajlaşma vb. işlemler için telefonunuzu kullanıyorsanız telefonunuzu rootlamanıza gerek yoktur.

Şimdi bunları belirttikten sonra root yapımına devam etmek isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Samsung A510F Root Yapımı

bu işlem için bir adet windows kurulu bilgisayar ve telefon ile bilgisayarı birbirine bağlayan kabloya ihtiyacınız var. Şarj kablosu zaten bu işi görüyor. Telefonu bilgisayara bağlamadan aşağıdaki adımları uygulayınız. Bu root işlemleri,

 • A510F
 • A510FD
 • A510Y
 • A510M

model telefon için denenmiştir.

 1. Öncelikle yandaki bağlantıya tıklayınız ve TWRP Odin dosyasını indiriniz. İndirmek için Tıklayın İndirme yaparken Galaxy A5 (2016) modelini seçerek indiriniz.
 2. Daha sonra yine yandaki bağlantıya tıklayarak ODİN i indirin. İndirmek için Taıklayın
 3. Şimdi telefonunuzda aynı anda SES KISMA + POWER-AÇMA KAPAMA TUŞU + HOME tuşlarına aynı anda basınız ve bekleyiniz. Karşınıza bir sayfa gelecek, o sayfa geldiğinde tekrar POWER tuşuna basınız. Download Mode olanı seçeceksiniz.
 4. Odini açınız ve telefonunuzu bilgisayara kablo ile bağlayınız.
 5. Şimdi eğer telefonunuz bilgisayara bağlandı ise Odin programında PDA’ / ‘AP olan kısma tıklayınız ve indirdiğiniz TWRP dosyasını seçiniz. Birinci adımda indirdiğiniz dosya.
 6. Şimdi Odin progrramında karşınızda eğer Auto Reboot seçili ise seçili değil olarak değiştirin, ve F. Reset Time options seçeneğinin seçili olmasını sağlayın.
 7. Evet şimdi START tuşuna basınız. Telefonunuza yüklemeler yapılacak.
 8. Yükleme tamamlandıktan sonra yine aynı şekilde POWER + SES KISMA + HOME tuşlarına basılı tutunuz ve karşınıza boot Recovery menüsü gelecektir. Burada SEs kısma ve arttırma tuşları ile aşağı yukarı giderek yeni yüklenen TWRP 3.0 custom recovery üzerine gelerek bunu seçiniz.
 9. İşlem tamam şimdi normal olarak telefonunuzu yeniden başlatınız.

yukarıdaki işlemleri sırası ile dikkatli bir şekilde yaptıysanız eğer, Samsung A5 model telefonlarınızı Rootlamış olmalısınız. Takıldığınız yada yapamadığınız, hata aldığınız yerlerde bizlere aşağıdaki yorum formunu kullanarak sormaktan çekinmeyin.

Kolay gelsin….

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

samsung a5 root yapımı teşekkürüm bulunsun.