Sakızlı Muhallebili Petibör Pasta Tarifi

Sakızlı Muhallebili Petibör Pasta yapan olsa da yesek, bunu söylemek ne kadar güzel değil mi 🙂

Hadi o zaman biz yapalım hem yiyelim hemde yedirelim.

Sakızlı Muhallebili Petibör Pasta Malzemeleri

Sakızlı Muhallebili Petibör Pasta Yapılışı

Bir tencereye 3 buçuk su bardağı sütümüzü ve muhallebiyi koyuyoruz. Kaynamaya başladıktan sonra 4 dakika kadar kısık ateşte bekletiyoruz. Daha sonra muhallebiyi ocaktan alıp mikserden geçiriyoruz. Elimizde 2 buçuk su bardağı süt kaldı.

Şimdi çikolata sosunu hazırlayalım. Bir tencereye aynı şekilde kalan 2 buçuk su bardağı sütü ve çikolata sosunu koyuyoruz ve karıştırarak kaynamasını bekliyoruz. Kaynamaya başladıktan sonra kısık ateşte 4 dakika bekletiyoruz.

Muzları ve çilekleri dilim dilim kesiyoruz. Dilerseniz muz yada meyve kullanmayabilirsiniz.

Genişçe bir tabağa 1 kat petibör pastası 1 kat muhallebi döküyoruz. Her petibör pasta arasına muhallebi ile beraber muz ve çilekleride diziyoruz. 4-5 kat olacak şekilde yada istediğiniz sayıda bu şekilde bir kat petibör bir kat muhallebi döküyoruz. Sonra tabağı buzdolabına koyuyoruz. İyice soğumasını bekliyoruz.

Son olarak petibör pastalarını dolaptan alarak üzerine çikolata sosunu döküyoruz.  Her pastanın üzerine fındık tozunu eşit miktarda döküyoruz.

Petibör pastalarının arasına koyduğumuz meyveleri istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.1 Yorum
@İnci - 2018-03-13 23:41:01

Çok kolay ve lezzetli bir pasta tarifi. Çocuklarım sık sık sakızlı muhallebili petibör pasta istiyor. Zahmetsiz olduğu için hızlıca yapıyorum. Malzemeler hazır olduğu için baya pratik.www.gencturkhaber.com - ANASAYFA

Çok kolay ve lezzetli bir pasta tarifi. Çocuklarım sık sık sakızlı muhallebili petibör pasta istiyor. Zahmetsiz olduğu için hızlıca yapıyorum. Malzemeler hazır olduğu için baya pratik.