Sakalların Beyazlaması

Sakalların Beyazlaması

Bölgesel olarak ortaya çıkan sakal beyazlaması, nadir olarak görülen anormal sorunlardan biridir. Daha tedavisi bulunamamış bu durum, kalıcı olarak yüzde yer alarak pek çok insanı sıkıntıya iter. Genel olarak ortaya çıkışında bazı farklı nedenlerin olduğu bilinir. Sakal beyazlamasının en büyük nedeni renkleri meydana getiren hücrelerde yenilenme olmamasıdır.

Bu durumdan sonra sakalın bilinen siyah rengi yerine, beyaz renk ortaya çıkabilir. Gizlenemeyen bu sorun estetik anlamda her gün daha şiddetli bir hal alır. Soruna bir süre boyunca çözüm bulabilmek adına boyalardan yararlanılabilir. Ama bu durum geçici bir çözümü oluşturacağı için sürekli olarak boya işlemlerinden herkes uzak durmaktadır.

Yaşa bağlı olarak ortaya çıkan diğer sakal beyazlamaları bölgesel olmadığı için, kişiler bu durumda estetik anlamda sıkıntılar yaşamaz. Yaşın gerektirdiği normal durumlardan biri olduğu için herhangi bir sağlık problemi olarak kabul edilmezler.

Sakal Beyazlaması Bitkisel Tedavi

Tıbbi tedavisi henüz bulunmamış sakal beyazlaması için, bazı bitkisel tedaviler gündeme gelmiştir. Düzenli olarak kullanıldığında olumlu sonuçlar veren bitkiler sakallara sürülüp bekletilerek kullanılır. Özellikle bu alanda sarımsak ve yoğurt çok başarılı sonuçlar ortaya çıkarmıştır.

Bunlardan bir karışım elde edilmesiyle yapılan kür sakallara uygulandığında iyileşmeler gözle görülür şekilde ortaya çıkabilir. Öte yandan aşağıdaki bitkiler ile sakalların beyazlamasına engel olabilirsiniz.

  1. Reyhan
  2. Sığır Kuyruğu
  3. Aloe Vera
  4. Reçine
  5. Revant kökü
  6. Sandal ağacı

 

bu bitkiler ile sakal beyazlamasına engel olabilirsiniz.

Önerilen Paylaşım 1:Vajinada Daralma Olması

Önerilen Paylaşım 2:Bilsem Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

4 Yorum(lar)

  1. 26 yaşındayım ve sakallarım beyazlaşmaya başladı. Sakallarımın beyazlaşması bana ayrı bir hava kattı 🙂 . Bende gidip sakalımı komple beyaza boyattım baya güzel durdu. Fakat saç koyu siyah olunca pek uymadı. Saçada hafif beyazlatma attırırsam tamamdır 🙂

  2. Daha 23 yaşında olmama karşın sakallalarımda bariz bir beyazlama söz konusu olmakta. Aloe Vera gibi önerilerinizi uygulayarak bu konuda kendime çözüm önerileri geliştireceğim.

  3. Benim düşüncem beyaz sakal kişilerin daha farklı görüneme sahip olmasını sağlayabilir. Sakallarım %70 beyaz ve halimden memnunum. Bir kez boyattım fakat kişilerin tenleri hassas ise boya cildi yakıyor ve acıya sebep oluyor. Eğer acıya dayanıklıyım diyorsanız yaklaşık 3-4 saat yanma hissini fazlalıkla hissedeceksiniz. Yazıda belirtildiği gibi işlemleri yapabilirsiniz fakat boya işlemini size tavsiye etmiyorum.

  4. Bir süredir sakallarımda ufak ufak beyazlıklar görmeye başladım. İlk boya ile kapattım ama fazla zaman geçmeden gene çıktılar. Doğal yöntemleri araştırdım reyhan kürünü gördüm. Reyhanı uyguladığımdan beri beyazlama da azalma oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

26 yaşındayım ve sakallarım beyazlaşmaya başladı. Sakallarımın beyazlaşması bana ayrı bir hava kattı :) . Bende gidip sakalımı komple beyaza boyattım baya güzel durdu. Fakat saç koyu siyah olunca pek uymadı. Saçada hafif beyazlatma attırırsam tamamdır :)

Daha 23 yaşında olmama karşın sakallalarımda bariz bir beyazlama söz konusu olmakta. Aloe Vera gibi önerilerinizi uygulayarak bu konuda kendime çözüm önerileri geliştireceğim.

Benim düşüncem beyaz sakal kişilerin daha farklı görüneme sahip olmasını sağlayabilir. Sakallarım %70 beyaz ve halimden memnunum. Bir kez boyattım fakat kişilerin tenleri hassas ise boya cildi yakıyor ve acıya sebep oluyor. Eğer acıya dayanıklıyım diyorsanız yaklaşık 3-4 saat yanma hissini fazlalıkla hissedeceksiniz. Yazıda belirtildiği gibi işlemleri yapabilirsiniz fakat boya işlemini size tavsiye etmiyorum.

Bir süredir sakallarımda ufak ufak beyazlıklar görmeye başladım. İlk boya ile kapattım ama fazla zaman geçmeden gene çıktılar. Doğal yöntemleri araştırdım reyhan kürünü gördüm. Reyhanı uyguladığımdan beri beyazlama da azalma oldu.


En iyi - En güzel - En ZorKaşıntısı - Kaşıntısı Nasıl geçer