Hamile annelere en önemli tavsiyem hamilelik döneminizde mutlaka spor yapın. Çoğu kişi otur dinlen diyecektir ama bu hem sizin hem bebeğiniz için iyi değil. Kendiniz yormayacak sporlar yapın.

Hamile kadınlara tavsiyem mutlaka spor yapın. Spor yapmak hem sizi hemde bebeği oldukça rahatlatacak. Ufak yürüyüşler yapmak hem fazla kilo almamanızı sağlar.

Yürüyüş ve egzersizler ile beraber aşının önemi çok fazla. Eğer kış ayalarına yakın doğum yapacaksanız kesinlikle aşı olmanızı öneririm. Ben ilk gebeliğimde bu konuda çok sorunlar yaşamıştım.

Hamilelikte ve gebelikte diğer zamanların aksine daha çok kendimize dikkat etmemiz gerekmektedir. Sonuçta hamile kadınlar için artık hayat bir candan öte iki can olarak devam etmektedir. Anneye olacak bir olumsuz durum direkt beğe de etki edeceğinden dolayı gebelik dönemlerinde özellikle spor ve beslenme konularında daha dikkatli olunması gerekmektedir kanımca. Diğer sağlık etkenleri de tabiki önemli ama bunlar daha önemli. Gebelikte sigara ve fazla kahve çay içmek zararlı olan şeyler arasında sayılmaktadırlar. En azından bebek doğuncaya kadar annelerin bunlardan uzak kalmaları gerekmetedir. Saygılarımla..