kadin-hastaligi

Kadın Hastalıkları Hakkında Konuşalım

Kadın hastalıklarının belirlenmesinde 4 aşama göz önünde bulundurulur. Bunlar arasında en çok rastlananı ağrıdır. Ağrı birçok hastalığın habercisi olduğu gibi, kadınların üreme organlarında meydana gelen rahatsızlar incelendiğinde ağrının türü, oluşum yeri ve... Devamını oku »
saglikli-bir-hamilelik-icin

Sağlıklı Hamilelik için 10 Tavsiye

Sağlıklı bir hamilelik için kadınların dikkat etmesi gereken birçok konu bulunmaktadır. Hamilelik demek kadının kendi canından başka bir canınında bakımını, beslenmesini ve yaşamasını üstlenmesi anlamına geliyor. Gelin hep beraber bakalım dikkat etmemiz... Devamını oku »
hamilelikte-yalanci-kasilmalar

Yalancı Doğum Sancısı Hakkında Konuşalım

Tıpta Braxton-Hicks adı verilen yalancı kasılmalar, doğumun başladığı hissi verir. Hamileliğin 6. ayından itibaren, anne adaylarının karşılaştığı bir durumdur. Bir anlamda rahmin kendini doğuma hazırlaması olarak nitelenebilir. Rahim kendiliğinden 30-60 saniye kadar... Devamını oku »
bal-kabagi

Hamilelerin Mutlaka Tüketmesi Gereken Besinler

Gebelikte, doğru beslenmek oldukça önemlidir. Sağlıklı besinleri tüketirken hem anne daha sağlıklı olacak hem bebeğin anne karnında gelişimi desteklenecektir. Tabi aynı besinlerin emzirme döneminde de kullanılması gerekir. Çünkü bebek, anne sütü sayesinde... Devamını oku »
gebelikte-folik-asit

Hamilelikte Folik Asit Neden Önemliymiş ?

Gebelikte folik asit annenin ve bebeğin ihtiyaç duyduğu bir besindir. Bebeğin gelişimi açısından folik asit önemlidir.  Henüz gebelik başlamadan kullanılması gereken vitamin, tabi ki folik asittir. Her insanın bedeninde belli oranda folik... Devamını oku »
bitkisel-çaylar

Hamilelikte Bitki Çayı Tüketmek Zararlı Mıdır ?

Bitki çayları; fazla kilolar ile mücadelede, ödem attırıcı olarak, boğaz enfeksiyonlarında kısaca hayatın her aşamasına yoğun olarak kullanılmaktadır. Fakat özellikle hamilelik döneminde bitkileri dikkatli kullanmak gerekir. Çünkü zararsız gibi görünen bazı bitkiler,... Devamını oku »
gebelikte-dis-sagligi

Gebelikte Diş Sağlığı Nasıl Olmalı

Normal zamandan farklı olarak, gebelik döneminde değişen hormonlar ağız ve diş sağlığını olumsuz etkiler. Gebelik döneminde artan tükürük salgısı, ağızdaki asit miktarını artırmaktadır. Bu durum ise bakımı ihmal edilen dişlerde, çürüme miktarını... Devamını oku »
adet söktürücü

Adet Söktürücü

Kadınların adet dönemlerindeki ağrıları ve sancıları azaltmak için bazı bitkisel adet söktürücü gıdalar faydalı olabilir. Kadınlar için gerçektende çok kötü bir ağrı&sancıya neden olan adet dönemlerinde aşağıdaki bitkilerin çayları etkili olabilir. Adet... Devamını oku »
ebelik maaşları

Ebelik Maaşları

Ebelik maaşları ne kadar ? Eski zamanlarda köylerde ve bazı kırsal alanlarda ücretsiz olarak sevabına yapılan ebelik işi büyük şehirlerde hastanelerde çok büyük bir sorumluluk gerektiren mesleklerden birisidir. Ebelik aslında kutsal sayılan... Devamını oku »
gebeliğin 6. haftası

Gebelikte 6. Hafta

Gebeliğin 6. Haftası. Hamileliğin 6. Haftası. Tebrikler! Bebeğiniz şimdi altıncı haftada! Altı haftalık ultrason çok önemli bir olaydır, çünkü bebeğinizin soluk almasını, kalp atışlarını tespit edebilirsiniz. Hamileliğin ilk evrelerinde birçok sorunuz olabilir.... Devamını oku »
menstrual nedir menstrüel menstrual döngü adet kanaması

Menstrual Nedir ?

Menstrual döneminden hemen sonra hamile olma imkânı bazı kadınlar için diğerlerinden daha düşük olmasına rağmen gerçek şu ki menstrual döngüsü boyunca herhangi bir zamanda gebelik yaşanabilir. Bunun neden mümkün olduğunu anlamak için... Devamını oku »
diflucan nedir diflucan ilaç

Diflucan

Diflucan nedir ? Diflucan ne için kullanılır ? Diflucan kullanımı. Flukonazol İlaçlar. Diflucan, flukonazol ilacının markasıdır. Birkaç farklı mantar enfeksiyonu tedavisinde kullanılabilir ve genellikle Candida vulvovinitis olarak da bilinen vajinadaki mantar enfeksiyonlarını... Devamını oku »

Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer