cocuklarda-kusma-bebeklerde-kusma

Çocuklarda Kusma

Çocuklarda Kusma Nedenleri ve Alternatif Çözümler Çocuklarda Kusma Bebeklerde Kusma Neden Olur ? Çocuklarda Kusma Bebeklerde Kusma için Ne Yapmalıyız ? Kusma, küçük çocuklar için genellikle olabilen bir durumdur. Bununla birlikte, yürümeye... Devamını oku »
bagirsak-solucani-parazit-belirtileri-nelerdir

Bağırsak Solucanı – Belirtileri ve Tedavisi

Bağırsak solucanı yada bağırsak parazitleri belirtileri ve tedavisi. Bağırsak Solucanları tehlikeli değildir, ancak özellikle çocuklar arasında inanılmaz bulaşıcı olabilirler. Eğer Bağırsak Solucanları sizin yada yakınlarınıza bulaştıysa hemen tedbirlerinizi almalısınız . Bağırsak Solucanından... Devamını oku »
annelik-icguduleri

Annelik içgüdüleri hakkında.

Çocuklar üzerinde, anne ve babanın iki türlü temel fonksiyonu bulunur. Annenin rolü, koruma dürtüsü ve şefkat üzerinedir. Babanın rolü ise otoriter olma ve saygı uyandırma üzerinedir. Aynı zamanda baba, çocuklara özgüven aşılanmasında... Devamını oku »
bebek-emzirme

Bir yaşına kadar bebeğin bakımı, emzirilmesi.

Bebek Nasıl Emzirilir Bebek nasıl emzirilir ? Her anne çocuğunu emzirmelidir, çocuk altı yedi aylık oluncaya kadar kendisi için en uygun ve faydalı gıda anne sütüdür. Herhangi bir nedenden dolayı annenin çocuğunu... Devamını oku »
hamile-kadin-bakimi

Hamile bir annenin beslenmesi, bakımı ve alacağı tedbirler.

Hamile Kadının Bakımı ve Alacağı Tedbirler Kadın hamile kalınca, sağlığına dikkat etmeye daha fazla mecburdur. Çünkü hem kendisinin hem de çocuğunun sağlığını düşünmesi gerekir. Kendisine bakmaz ise çocuğuna yada kendisine yada hem... Devamını oku »
cocuk-psikolojisi

Çocuklardaki Psikolojik Sıkıntılara Yol Açan Etkenler Hakkında.

Çocuk Psikolojisi Hakkında Konuşalım Ebeveynlerin çocuk bakımında en çok dikkat etmesi gerekenlerden biri, çocuklarını yetiştirirken psikolojik sorunlar yaşamadan büyümesini sağlamaktır. O an belki ebeveynlerin dikkatini çekmeye bilir. Ama ileri ki yıllarda çocuk... Devamını oku »
iş sağlığı

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Hakkında Bilgi ?

İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışanın sağlık ve güvenliğinin çalışılan yer sınırları ve iş nedeniyle gündeme gelen tehlikeler karşısında güvenliğinin sağlanmasını kapsamaktadır. Lakin zamanla birlikte bu tanımın geçerli olmadığı anlaşılmaya başlanmıştır. Özellikle yaşanılan... Devamını oku »
yeni doğum yapmış kadın

Hamile Kadınları Doğumdan Sonra Neler Bekliyor ?

Annelere tavsiyeler. Hamile kadınları doğumdan sonra neler bekliyor? Evet siz artık bir annesiniz ve çocuğunuz sizin için Dünya’daki en değerli varlık. Peki uzun bir hamilelik evresinden sonra sizleri neler beklediğini biliyor musunuz?... Devamını oku »
2 yıllık

En İyi 2 Yıllık Bölümler 2016 ?

Merhaba arkadaşlar toplumumuzda iki yıllık bölümlere olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Bunun asıl sebebi ise artık “iki yıllık” bölümlerden mezun olan insanların çok güzel işlere ve kariyere sahip olduklarının görülmesidir. Artık eski... Devamını oku »

Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer