bebekler-neden-aglar

Bebeğim Çok Ağlıyor Diyenler

BEBEKLER NEDEN ÇOK FAZLA AĞLAR Annelerin korkularından biriside bebeklerinin ağlaması, nedeni ise bebek konuşamadığı için ağlama yolunu tercih ederek sizlere bildirimler yapmaya çalışır. Mesela karnı açıktığında, altını pislettiğinde, sıkıldığında vb. durumlarda bebek... Devamını oku »
bebek-sagligi

Bebek Sağlığı Hakkında

Bebeklerin Sağlığına Nasıl Dikkat Etmeliyiz Çocuklarımızın sağlıklı bireyler olarak gelişimini tamamlayabilmeleri için anne karnında bebek sağlığı ve gelişimi aşamasından başlayarak öğrenilmesi gereken bir çok konu bulunmaktadır. Bebek sağlığı ve beslenmesi konuları oluşması... Devamını oku »
bebek-atesinin-cikmasi

Bebeğin Ateşini Düşürmek

Hayatınızın yaşam kaynağı olan çocukların sağlığı çok önemlidir, şimdiki konumuz ise ateş üzerine olacaktır. Çoğu kişiler tarafından özellikle bebeklerde ve 3-5 yaş arası çocuklarda ateş bir kötü tabir ediliyor birde iyi. Şimdi... Devamını oku »
bebek-kusmasi

Bebeklerin Gaz Çıkarması ve Kusması

İlk kusmalar, anne karnında ve doğum sırasında yutulan maddelerin ağızdan dışarıya çıkartılmasıdır. Her beslenmeden sonra bebekler, ağız kenarlarından bir miktar sütü dışarıya çıkartırlar. Eğer emzirme sırasında bebeğin gazı iyi çıkarılmazsa, yediklerinin bir... Devamını oku »
kegel egzersizi pelvik taban egzersizi

Kegel Egzersizi

Kegel egzersizi, Kegel egzersizi nedir, Kegel egzersizi nasıl yapılır, Kegel egzersizi vajina daraltma, Vajina daraltması, Vajina genişlemesi. Pelvik taban egzersizi. Vajina, bir bebeğin anne karnından hayata doğmsı için bir geçit görevi gören... Devamını oku »
cocuklarda-kusma-bebeklerde-kusma

Çocuklarda Kusma

Çocuklarda Kusma Nedenleri ve Alternatif Çözümler Çocuklarda Kusma Bebeklerde Kusma Neden Olur ? Çocuklarda Kusma Bebeklerde Kusma için Ne Yapmalıyız ? Kusma, küçük çocuklar için genellikle olabilen bir durumdur. Bununla birlikte, yürümeye... Devamını oku »
gobek-kasintisi-gobek-deligi-iltihabi

Göbek Kaşıntısı Neden Olur – Göbek Kaşıntısı Tedavisi

Göbek kaşıntısı bebeği annenin plasentasına bağlayan yara dokularının geride kalmasının bir sonucudur. Göbek kordonu kesildikten sonra, karnın arkasında kalan bir kütük geride kalır. Mantar ve bakteri üremesi için elverişli bir ortam yaratır.... Devamını oku »
sessiz-reflu

Sessiz Reflü Nedir & Sessiz Reflü Tedavisi

Sessiz reflü, mide asidinin boğazına ve gırtlak içine geri döndürülmesine neden olan bir durumdur. Bu duruma eşlik eden ağrı konuşma ve yutkunmayı çok acı verici hale getirebilir. Çoğu zaman, bu durum GERD... Devamını oku »
kojenital-kalp-hastaligi

Konjenital Kalp Hastalıkları-(KKH) Nedir ?

Konjenital kalp hastalıkları; en fazla görülen konjenital hastalıklardandır, bebeklerde gürülebilmektedir. Her 1000 bebekten 8’inde görülmektedir. Bu hastalığa yakalanmış bebeklerin son durumları konjenital kalp hastalığının tipine ve diğer hastalıklarının durumlarına bağlıdır. Eğer konjenital kalp hastalığının... Devamını oku »
bebek-beslenmesi

Bebekler mama ile nasıl beslenir?

Bebekler Mama ile Nasıl Beslenir ? Çocuklar ister tabii suretle, ister suni suretle beslensin 6 aylık oldu mu kendisine mama vermeye başlamak gerekmektedir, artık bir meme yerine yada bir süt öğünü yerine... Devamını oku »
acik-hava

Açık hava – Güneş ışığı – Balıkyağı faydaları nelerdir?

Çocuğu açık havaya alıştırmak lazımdır. Bu yapılmazsa, bebek havası sık sık değiştirilmeyen kapalı odalardan dışarı çıkarılmazsa vücudu sağlam olmaz, en ufak sebeplerden hastalanır. Kışın soğuk almasın diye pencereleri hiç açılmayan havası sigara... Devamını oku »
cocuk-oyuncak

Çocuklarda yaş grubuna göre oyuncak seçimi nasıl olmalıdır?

Çocuklar için oyuncak seçimi. Oyuncak seçimi nasıl olmalıdır? Yeni doğan bebekler, bedenlerini bir oyuncak gibi kullanırlar. İlk zamanlarında, ses ve ışığa karşı duyarlıdırlar ve ani tepki verirler. Bebeklik döneminde, beşiklere asılacak, yanlarında... Devamını oku »

Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer