Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Sağlık sigortası bizler için sanıyoruz sigortaların başında gelmektedir. Sağlık elden gittimi o zaman hiçbirşeyin bir değeri kalmıyor. Sonuçta ;

sigortaları gibi sigortalar bizler hayatteyken ve sağlıklı olduğumuz  zaman bir anlam teşkil ediyorlar. Sağlık sigortası önemli fakat onunda bilinçli olarak yapabilmemiz gerekmektedir. Eğer yanlış bir şekilde sağlık sigortası yaparsak sigortadan faydalanma da zorluklar çıkabilir karşımıza.

Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

  1. Öncelikle sigorta yaptırırken kesinlikle yalan yada yanlış bilgi vermemelisiniz. Yoksa ilerde sigorta şirketi bunu farkeder ve yardım alamazsınız.
  2. Sigorta yaptıran kişi ile sigortacı arasında mutabakata varıldıktan sonra, sonrası için herhangi bir ücret varmı yok mu kesinlikle sorunuz. Sonra değiştirme şansınız olmayabilir.
  3. Kesinlikle ama kesinlikle sigorta sözleşmesini detaylı olarak okuyunuz.

Evet aslında bütün iş bilinçli olarak sigorta yaptırmaktan geçiyor. Yukarıdaki maddelerde anlayacağımız üzere, kesinlikle yalan beyanda bulunamamlıyız. Eğer yalan yada yanlış bir beyanda bulunursak sonrası için sigorta firmasının eline sigortamızı karşılamama durumu için koz vermiş oluruz. Bunun yanında gerekirse sigorta firmasından sözleşmesinin önce bir kopyasını yada aslını alarak evde dikkatlice bütün detaylarına kadar okumalıyız. Anlamadığımız yerleri tırnak içerisine alarak sigortacı ile görüştüğümüzde sormalıyız. Eğer alamıyorsak zaman isteyerek sigorta dairesinde okumalıyız.

Eğer bunlara dikkat etmezseniz o zaman sigorta firması ne derse sizde onu mecburen yapmak zorunda kalırsınız. Bunların olmaması için dikkatli olmalıyız. Genelde sigorta şirketleri normal zamanlarda hiçbir faaliyet göstermezler. Hatta yanlış verdiğiniz bilgileri bir görmezden gelirler ama iş ne zaman sigortadan faydalanmaya gelir o zaman sizin bile şaşıracağınız ölçüde araştırma yaparlar ve eğer yüksek meblağ olan bir sigortanız var ise ödememek için ellerinde geleni yaparlar. Lütfen her zaman bilinli olmaya özen gösterelim.2 yorum
@Arzu - 2018-04-13 23:50:14

Günümüzde sağlık sigortası çok gerekli. Devlet hastanelerinde her işlemi yapamıyorsunuz. Çoğu işlem için aylar sonra gün veriliyor. Sağlık sigortası yaptırırken sigorta içeriğini çok dikkatli inceleyin bazen sigorta kapsamları çok dar olabiliyor.


@PelinSu - 2017-05-08 05:59:05

Paylaşım için teşekkürler. Sağlık sigortası yaptırmak lazım aslınada.www.gencturkhaber.com - ANASAYFA

Günümüzde sağlık sigortası çok gerekli. Devlet hastanelerinde her işlemi yapamıyorsunuz. Çoğu işlem için aylar sonra gün veriliyor. Sağlık sigortası yaptırırken sigorta içeriğini çok dikkatli inceleyin bazen sigorta kapsamları çok dar olabiliyor.

Paylaşım için teşekkürler. Sağlık sigortası yaptırmak lazım aslınada.