Sağlık Memuru Maaşları

Sağlık Memuru Maaşları Ne Kadar?

Ülkemizdeki meslekler arasında sağlık sektörü her geçen gün biraz daha gelişim gösteren sektörler arasında bulunmaktadır. Bu alanın kendi içinde farklı bölümlere ayrıldığını belirtmemiz gerekir. Bu alanın içinde yer alan sağlık memurları ise, fiziki ve ruhi hastalıklardan korunmak adına hekimler tarafından verilen tedavinin uygulanmasından sorumlu olan kişilerdir.

Bu şekilde hastaların durumlarındaki gidişatlara gözatarak, onları daima denetleyen bir meslek grubudur. Bunun yanında tansiyon ölçümü, enjeksiyon ve pansuman yapmak gibi görevlerinin olduğunu belirtmek gerekir. Ayrıca fizik tedavi sırasında uzmanlara yardımcı olan kişiler arasında bulunurlar.

Böyle önemli görevlere sahip olan sağlık memurları, oldukça geniş bir iş imkanına sahiptir. Resmi ve özel hastaneler, dispanserler, sağlık ocakları, anne ve çocuk sağlığı merkezleri, hasta bakım merkezleri, ilkyardım merkezleri çalıştıkları yerler arasındadır.

Özellikle günümüzde sıklıkla karşımıza çıkan sorunlardan biri olan işsizlik sorunu, çok geniş bir iş imkanı taşıyan bu kişilerde pek görülmez. Çalışma saatleri vardiyalı olup bazı zamanlarda nöbete kalmaları söz konusu olacaktır.

Maaşları

Sağlık memurlarının maaşları çalıştıkları yere bağlı olarak değişim gösterebilir. Ayrıca kişinin tecrübeside fiyatı etkileyen diğer noktalardan biri olacaktır. 2017 yılına göz attığımızda bir sağlık memurunun aylık olarak 3.320 TL aldığını görüyoruz. Ayrıca bu maaşa ek ücretlerinde eklenmesi gerektiğini belirtmeliyiz. Maaş artış oranlarına baktığımızda ise 2016 yılında sağlık memuru maaşlarının 3.070 TL olduğunu görüyoruz. 2015 yılında aldıkları aylık maaşın ise 2.723 TL olduğunu belirtmeliyiz. Bu şekilde oluşan sağlık memuru maaşları bu mesleği yapmak isteyen kişilere de fikir verebilir.

Önerilen Paylaşım 1:2018 yılı öğretmen atamaları

Önerilen Paylaşım 2:Tekstil Mühendisi Maaşları Ne Kadar ?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: CANSU KUTLU

3 Yorum(lar)

  1. 2018 itibari ile iyi bir maaş alsalarda atamalar durdu gibi bir şey. Herkes garanti meslek diye yıllarca sağlık okudu ama sonuç sıfır. Ben de atama bekleyenler arasındayım

  2. En zor devlet memurları birimlerinden birisidir. Polisden sonra gelen zor bir meslek insanların kahrını çekiyorlar . Özel sektor biraz daha rahat fakat bazı bazı branşlarda devlet olsa dahi çok iyi ücretler alıyor. Daha geçen gün sadece dahiliye doktorunun 8 bin kusur aldığını duydum . Eskiye nazaran artık daha iyi maaş alıyorlat ama çekilmez iş 🙂

  3. Vallahi ne kadar alsalar az , sonuçta ömür boyu yeni şeyler öğrenmeye mahkum oluyorlar ve işleri bir hayli zor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2018 itibari ile iyi bir maaş alsalarda atamalar durdu gibi bir şey. Herkes garanti meslek diye yıllarca sağlık okudu ama sonuç sıfır. Ben de atama bekleyenler arasındayım

En zor devlet memurları birimlerinden birisidir. Polisden sonra gelen zor bir meslek insanların kahrını çekiyorlar . Özel sektor biraz daha rahat fakat bazı bazı branşlarda devlet olsa dahi çok iyi ücretler alıyor. Daha geçen gün sadece dahiliye doktorunun 8 bin kusur aldığını duydum . Eskiye nazaran artık daha iyi maaş alıyorlat ama çekilmez iş :)

Vallahi ne kadar alsalar az , sonuçta ömür boyu yeni şeyler öğrenmeye mahkum oluyorlar ve işleri bir hayli zor..


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer