Daha Kalın Saçlara Sahip Olmak

Saçların Kalınlaşması İçin Ne Yapmalı?

İnce ve güçsüz saç telleri pek çok insanın korkulu rüyasıdır. Hacimsiz ve mat saçlar, etkileyici bir görünüm elde edilememesine neden olur. İnce saç tellerinizi kalınlaştırmak, saçlarınızın daha hacimli ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız, beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Beslenmenin yanı sıra uygulanacak saç bakım maskeleri ve diğer yöntemler ile de saçlarınızı kalınlaştırabilir, hep istediğiniz o sağlıklı ve gür saçlara kavuşabilirsiniz. Sizlere önereceğimizsaç kalınlaştırma yöntemleri, saçlarınızın kalınlaşmasını ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

  1. Zeytinyağı İle Saç Kalınlaştırma

Saç derisinin kuruması, saç köklerinin zayıflamasına ve koparak dökülen saçlara neden olmaktadır. Bunun önüne geçmek için haftada 2 kere uygulayacağınız zeytinyağı ile saçlarınızı kalınlaştırabilir, saç derinizi besleyebilir ve koparak dökülmelerin önüne geçebilirsiniz. Zeytinyağı bakımında, dikkat etmeniz gereken şey zeytinyağını saç derinize uyguladıktan sonra saç derinize masaj yapıp ardından yaklaşık 1 saat zeytinyağının saç derisine işlemesini sağlamaktır.

  1. Yumurta Maskesi İle Saç Kalınlaştırma

Saç köklerinizi beslemek için proteinden daha iyi bir besin kaynağı düşünülemez. Yumurta tam bir protein deposu olup, saç köklerinizin beslenmesini ve böylece saçlarınızın güçlenmesini sağlayacak vesaç kalınlaştırmaözelliği ile saçlarınızı kalınlaştıracaktır.

Yumurta bakımı için yumurtayı çırpın ve saç derinizden başlayarak yumurtayı saç uçlarınıza kadar sürün ve 30 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ve bitkisel şampuan ile iyice durulayın. Yumurta maskesini haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

  1. Hint Yağı İle Saçlarınızı Kalınlaştırın

E vitamini hem cilt hem de saç için yararlı ve güçlendirici, onarıcı etkiye sahiptir. Hint yağı E vitamini açısından oldukça zengin bir içeriğe sahip olduğu için, saç derinizi nemlendirecek ve saçlarınızı kalınlaştıracaktır. Hint yağı ile saçlarınızı kalınlaştırmak için hint yapını saç derinize parmak uçlarınız ile sürün ve arta kalanı saç uçlarınıza kadar dağıttıktan sonra saçlarınızı tarayıp havluya sarın ve en az 1 saat kadar bekleyin, ardından saçlarınızı bitkisel şampuanınızla iyice yıkayın.

  1. Bal ve Tarçın Mucizesi İle Saç Kalınlaştırma

Bal ve tarçın saç köklerini besleyecek ve kökleri uyararak saçların gürleşmesini ve canlı görünmesini sağlayacaktır. Bal ve tarçın maskesi için 1,5 yemek kaşığı kadar balı, 2 çay kaşığı toz tarçın ile iyice karıştırarak homojen bir karışım elde edin. Daha sonra bu karışımı saçlarınıza sürüp 15-20 dakika kadar bekletin, ardından saçlarınızı yıkayın.

  1. Sağlıklı Beslenerek Saçlarınızı Kalınlaştırın

Saçlarınızı kalınlaştırmak istiyorsanız, beslenmenizde mümkün olduğunca protein ve vitamin içeren besinlere yer verin. Özellikle E, A ve B vitaminleri saçlarınızı güçlendirereksaç kalınlaştırıcıetkileriyle saçlarınızın kalınlaşmasını sağlayacaktır.

Önerilen Paylaşım 1:Rahim Kalınlaşması ve Hamilelik

Önerilen Paylaşım 2:Uterus Kalınlaşması

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

1 Yorum

  1. Dün akşam zeytinyağı ile ilgili olan önerinizi denemeye başladım. daha ilk uygulamam da ciddi oranda sonuçlar almayı başardım. Önerileriniz gerçekten işe yarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dün akşam zeytinyağı ile ilgili olan önerinizi denemeye başladım. daha ilk uygulamam da ciddi oranda sonuçlar almayı başardım. Önerileriniz gerçekten işe yarıyor.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer