Renk Körlüğü Testi-(Sen Renk Körümüsün) ?

renk-korlugu-testiRenk körlüğü kısaca gözde bulunması gereken bir pigmente bağlı olarak gelişen renkleri ayırt edememe hastalığıdır. Renk körleri genelde kırmızı,yeşil ve mavi renkleri ayırt edemezler. Sanıyoruz ki trafik ışıkları ilk yapıldığı zamanlarda bu hadtalık pek yaygın değildi. Baksanıza renk körü olan birisi yeşil ve kırmızı ışığı ayırt edemez.

Bu yüzdendir ki şimdilerde renk körü olanlar ehliyet almada sıkıntılar ile kaşılaşabiliyor. Fakat isteyen bir yolunu bulup ehliyeti alıyor tabi.

Renk körlüğü genetik bir hastalık olarak görülüyor. Sonuçta kimse içtiği yada yediği bir gıdadan hastalanıpta renk körü olamaz galiba.

Renk körü olup olmadığınızı hiç test ettiniz mi peki ?

Tabi bunları okuduğunuz zaman zaten siz az önce kırmızı yeşil ve mavi renkleri aklınıza getirdiniz ve bu renkte olan maddeleri düşündünüz ve “hayır be değilim şükür” dediniz. Fakat şöyle de bir durum var. Şimdi herkes aynı oranda renk körü olacak diye bir kural yok. Dememiz o ki, bazıları tam renk körüdür ve üç rendi hiç ayırt edemez ama bunun yanında bazıları da az renk körüdür.

Neyse efendim şimdi aşağıdaki renk körlüğü testi viideosunu izleyerek sizlerde kendinizi test edebilirsiniz.

Renk körlüğü testi videosu.

İyi testler.. Aman gözünüzü bozmayın 🙂

Önerilen Paylaşım 1:Sizin İçin En Uygun Evcil Hayvan Hangisi ?

Önerilen Paylaşım 2:İphone 7 Sağlamlık Testi-(Silahla Ateş Ediliyor)

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

2 Yorum(lar)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

renk körlüğü sorularıma verdiğiniz cevaplar için bende teşekkür ediyorum

renk körlüğü testi Sayın site sahibi teşekkür ederiz bu payşamınız için.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer