menü resmi

Rahmin İncelmesi Rahatsızlığı

Rahim İncelmesi Hakkında Bilgiler

Özellikle kadınlarda yaşanabilecek rahatsızlıklar arasında yer alan rahim incelmesi farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Rahmin yenilenmesi için her ay düzenli olarak adet kanaması görünmektedir. Farklı nedenlerden dolayı rahim duvarının tamamen yenilenmesi engellendiği durumlarda rahim incelmesi söz konusu olabilir.

Zaman içerisinde rahim duvarının kabuklaşma nedeniyle dışarı atılması durumunda rahim duvarının incelenmesi söz konusu olabilir. Bu durumun ardından yenilenen duvar kalın aşarak sorunsuz şekilde kalınlaşmanın tamamlanması sağlanabilir. İncelen rahim duvarı yeniden kalınlaşır. Döngünün devamlı olarak ortaya çıkması bazı durumlarda kalınlaşma da yeteri kadar oluşmaması halinde rahim incelmesi rahatsızlığının ortaya çıkmasına neden olabilir.

Rahim İncelmesi Nedenleri

Zaman içerisinde rahim incelmesi nedenleri arasında aşağıda yer alan sebepler bulunabilir;

  • Özellikle kişilerin kullanmış olduğu tıbbi ilaçlar zaman içerisinde rahimde incelme olmasına neden olabilir. Bu nedenle kullanılacak olan ilaçların yapabileceği yan etkilere karşı dikkatli hareket edilmesi gerekir. Çoğu zaman kullanılan ilaçlar kadınlarda farklı sorunlar yaşamasına neden olabilir.

incelmesi

  • Rahim enfeksiyonları kişilerde adet düzensizliğinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu durum rahimde incelme yaşanmasına sebep olabilir. Enfeksiyonlara karşı doktora danışılması gerekir. Gerekli kontrollerin yapılması ile konulan tanıya göre tedavi uygulanabilir.

  • Rahim iç duvarı hormonlar sayesinde dengelenmiş kalına sahiptir. Bu durumda özellikle hormonlar da oluşabilecek dengesizlikler duvarın incelenmesine neden olabilir. Hormonlar yaşanabilecek sorunlar özellikle doktor tarafından önerilmesi durumunda hormon takviyesi tedavi yöntemleriyle sorunun çözülmesini sağlayabilir.

Rahim Duvarının İncelmesi Nasıl Önlenir?

  • Zaman içerisinde kullanılan ilaçlar veya adette düzensizlik gibi pek çok farklı nedenden dolayı oluşabilecek rahim duvarı incelmesine karşı özellikle dikkat hareket edilmesi önlem alınmasını sağlamaktadır.

  • Tıbbi ilaçlardan uzak durulması ve önerilmedikçe ilaç kullanılmaması gerekir.

  • Özellikle adet düzensizliği olması durumunda mutlaka doktora danışılması gerekir.

  • Hormonlar da ortaya çıkabilecek sorunlara karşı hormon takviyesi uygulanabilir.

  • Düzenli olarak kontrol yaptırılması oluşabilecek sorunlara karşı erken dönemde önlem alınmasını sağlar.

  • Özellikle ilerleyen yaşlarda kadınların mutlaka kontrollerini yaptırmaları ve menopoza girmeleri durumunda doktor kontrolünden geçmeleri gerekir.

Rahim Duvarında İncelme Sonuçları

Özellikle menopoza giren bayanlarda rahim duvarı incelmesi normal olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle yapılacak olan kontrollerin ardından belirlenecek olan duruma göre tedavi yöntemleri uygulanabilir. Özellikle adet döneminin sona ermesi durumunda rahim duvarında incelme gözlenmektedir. Rahim duvarında oluşabilecek incelme durumunda rahim duvarı incelme tedavisi özellikle genç bayanlarda uygulanmaktadır. Bu nedenle erken dönemlerde yaşaması halinde doktor gözetiminde sorunun çözülmesi sağlanabilir.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.