Pilot Maaşları

Pilot maaşları genelde insanlar tarafından yüksek olarak tahmin edilmektedir. Fakat net olarak pilot maaşları hakkında herkesin bir miktar söylemesi oldukça zordur. Öncelikle pilot nedir, pilot ne iş yapar bunları açıklayalım.

Pilot Nedir ?

Pilot; özel yada herhangi bir devlet kuruluşuna bağlı olan bir hava taşıtını kullanan kişiye pilot denir. Aslında pilotluk mesleği bir hobi olarak görülmektedir. Sonuçta havada uçmak ne kadar güzel bir duygu ve bunun karşılığjnda para kazanmak ve zamanınızı geçirmek daha da güzeldir.

Pilotlar aldıkları eğitim türüne göre pilotluk lisansı almaktadırlar. Bu lisanslar aşağıdaki gibidir.

 • Hususi Pilot Lisansı – PPL
 • Ticari Pilot Lisansı – CPL
 • Havayolu Nakliye Lisansı – ATPL

Pilot Maaşları Ne Kadar ?

Pilotlar uzmanlıklarına göre maaş almaktadırlar. Türkiye’de, Türk Hava Yolları’nda çalışan bir uzman pilot maaşı yaklaşık olarak30.000 lira civarında maaş almaktadır. Fakat böyle yüksek maaşın olmasının yanında, pilot olmanın zor olma durumu vardır. Her eğitimi alan pilot olamıyor maalesef, pilot olmak aslında yetenek gerektiren bir meslektir.

Ayrıca Türk Hava Yolları’nda pilot olan insanlar başlangıç olarak 15.000 lira gibi bir maaş almaktadır. Daha sonra kazandıkları uzmanlıklara göre 35.000 hatta 40.000 lira gibi bir maaş alabilirler. Tamamen pilotların kendilerine bağlı olan bir drumdur bu. Ne kadar kendinizi geliştiri, özgüveninizi arttır ve tecrübe edinirseniz o oranlar alacağınız maaş artacaktır.

 

Önerilen Paylaşım 1:Ebelik Maaşları

Önerilen Paylaşım 2:LG Motorola Nokia Reset Atma - Sıfırlama

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

11 Yorum(lar)

 1. Kerem Gök youtube kanalından bu konu hakkında biraz bilgi edinmiştim, maaşları çok ama zor bir meslek icra ediyorlar herkes yapamaz.

 2. Pilot olmak benim çocukluğumdan beri hayalim. Özel olarak lisans almak için 300,000 Tl gibi bedeller gerektirdiğini duyunca bu hayallerimden vazgeçtim. maaşları çok güzel fakat eğitimi de bi o kadar pahalı

 3. Havayolu firmaları arasında en iyi ücret Türk Hava Yollarında veriliyor. Diğer firmalarda pilot ve diğer personel ücretleri baya bir düşük oluyor. Türk Hava Yolu hem avantajları hemde ücreti konusunda en iyi firma.

 4. Eskiden yani Havayolu THY tekelindeyken daha fazla maaş veriliyordu. Sonrasında birçok firma aktif olarak uçmaya başladığında fiyatlarda düşüş yasanmıştır. Suan için THY en iyi maaşı vermekte fakat pilotların hepsi tecrubeli ve belli bir uçuş sayısına sahiptirler. Diğer havayolu sirketlerinde asker emeklileri ,thyden ayrılan veya yeni mezunlar uçuş yapmaktadırlar

 5. Pilotların iyi bir maaş aldıklarını hepimiz biliyoruz. Ama asıl önmli olanı ise Dünyayı gezebilme şansına sahipler sanırım bu paradan daha önemli. Pilotlar hem işini yapıyor hemde para akzanıyor oh ne güzel 😀

 6. by many as strip clubs”.|To twerk tougher push harder, push your hips backwards and forwards tougher (by backwards and forwards,

 7. Pilotlar neden bu kadar yüksek maaş alıyor sonuçta herkesin işi kendine zordur inşaatta çalışan ameleden daha mı çok yoruluyorlar ?

 8. Pilotlar yabancı yazmışlar hep bu ne böyl ya. Pilot maaşları çok oluyor hele uçak pilotuysanız daha da çok oluyor. Pilot olmak tabi bu yüzden ne kadar kolay değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kerem Gök youtube kanalından bu konu hakkında biraz bilgi edinmiştim, maaşları çok ama zor bir meslek icra ediyorlar herkes yapamaz.

Pilot olmak benim çocukluğumdan beri hayalim. Özel olarak lisans almak için 300,000 Tl gibi bedeller gerektirdiğini duyunca bu hayallerimden vazgeçtim. maaşları çok güzel fakat eğitimi de bi o kadar pahalı

Havayolu firmaları arasında en iyi ücret Türk Hava Yollarında veriliyor. Diğer firmalarda pilot ve diğer personel ücretleri baya bir düşük oluyor. Türk Hava Yolu hem avantajları hemde ücreti konusunda en iyi firma.

Eskiden yani Havayolu THY tekelindeyken daha fazla maaş veriliyordu. Sonrasında birçok firma aktif olarak uçmaya başladığında fiyatlarda düşüş yasanmıştır. Suan için THY en iyi maaşı vermekte fakat pilotların hepsi tecrubeli ve belli bir uçuş sayısına sahiptirler. Diğer havayolu sirketlerinde asker emeklileri ,thyden ayrılan veya yeni mezunlar uçuş yapmaktadırlar

Pilot maaşları çok iyi harbiden.

Pilotların iyi bir maaş aldıklarını hepimiz biliyoruz. Ama asıl önmli olanı ise Dünyayı gezebilme şansına sahipler sanırım bu paradan daha önemli. Pilotlar hem işini yapıyor hemde para akzanıyor oh ne güzel :D

by many as strip clubs”.|To twerk tougher push harder, push your hips backwards and forwards tougher (by backwards and forwards,

Pilotlar neden bu kadar yüksek maaş alıyor sonuçta herkesin işi kendine zordur inşaatta çalışan ameleden daha mı çok yoruluyorlar ?

Bende pilot olmak ve uçmak istiyorum.

Pilotlar yabancı yazmışlar hep bu ne böyl ya. Pilot maaşları çok oluyor hele uçak pilotuysanız daha da çok oluyor. Pilot olmak tabi bu yüzden ne kadar kolay değil.

Bizlere bu bilgileri yazdığınız için teşkkür ederim.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer