menü resmi

Photoshop Ters Yazma Çözümü (Resimli Anlatım)

Format atıp ve Photoshop yüklediniz. Ancak… Yazı yazmaya çalışıyorsunuz ve imleç solda, eklediğiniz simgeler sola ekleniyor. Photoshop ters yazı yazma sorununun çözümü iki yolla aşağıda gösterilmiştir. Her Photoshop sürümünde farklılık gösterebilir ancak genel çözümler bu şekildedir.

photoshop sola yazma

Öncelikle üst menüden ‘Edit > Preferences > Type’ ayarlarını açıyoruz ve üstteki seçeneği seçip Photoshop’u kapatıp açıyoruz. Önceden üzerinde çalıştığınız bir proje varsa bulunan bütün yazı katmanlarını baştan yapmanız gerekebilir. Bu çözüm olmaz ise kesin çözüm aşağıda.

photoshop ters yazma

Sağda bulunan panelden parağraf ayarlarına geçerek sola yaslanmış halini seçiyoruz. Üstte belirttiğim gibi üzerinde çalıştığınız projede yazı katmanı fazlaysa bu yöntem daha işinize yarayacaktır.

Bu şekilde photosop ile ters yazılar yazabilisiniz.

İyi çalışmalar.

▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Emre -
2018-05-03 15:53:30

En azında benim gibi yeni başlayan arkadaslarım için çok iyi extra bir bilgidir. Tam araştıma konuma denk geldi. Dersime ait ödevlerimden birisi ve sayenizde sorun yaşamadan çözdüm.

@Fatih -
2018-03-30 23:34:05

Photoshop'u yeni öğrenmeye başladım nasıl ters yazı yazacağım diye ararken yazınızı buldum. Photoshop'ta ters yazı yazmayı basit ve güzel bir dille anlatmışsınız elinize sağlık.

@emre -
2017-08-04 15:18:27

photoshop ters yazı yazmanın bu kadar kolay olduğunu bimiyordum, paylaşım için teşekkürler admin

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.