Peynir Nasıl Yapılır ?

peynir-nasil-yapilirÖzellikle kahvaltılarımıza peynirin yeri ayrıdır. Birçokpeynir çeşidi bulunmaktadır. Kaşar peynir, beyaz peynir, otlu peynir, köy peyniri diye bu sıra devam eder.

Peki siz hiçpeynirin nasıl yapıldığını gördünüz mü? Peynir yapmak için tabki ilk gerekli olan süttür. Süt olduktan sonra peynir mayasıyla kendimiz de evlerimizde peynir yapabiliriz. Ama tabiki her işin bir inceliği vardır.

Bazen bir peynir alırsınız tadı farklı olur hoşunuza gider. Bazen de aynı yerden peynir alırsınız ama tadı başka gelir. Bunun birçok nedeni olabilir. Peynirin mayasının iyi tutmaması yada aldığınız peynirin uzun süredir beklemesi ve tadının değişmesi gibi bir çok nedeni olabilir.

Peynir yapımı eskiden özellikle köylerde ve kasabalarda çok yayıgındı. Günümüzde artık herşeyin fabrikasyon olduğu zamanda peynirde fabrikadan bizlere ulaşıyor. Asıl iyi kaliteli peyniri bulmak gerçekten çok zor.

Peynir bir gıda olduğu için ve işin içerisine sağlık girdiği için dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Peki peynir yapımına geçmeden peynir ile neler yapılabilir önce bunları biraz yazalım sanırım karnımız acıkıyor ki aklımıza bir çok düşünce geldi.

Peynir ile;

  • Tost yapılabilir. Kaşar peynir burada önceliği eline almıştır.
  • Börekler yapılabilir.
  • Makarnada kullanılabilir.
  • Ekmeğin üzerine sürülebilir.

bu liste epey bir uzar gider.

Birşeyi yapmak istiyorsak onu canlı olarak görmemiz daha iyi anlamızı sağlamaktadır. Aşağıdaki videoda Evde peynir nasıl yapılır sorusuna cevap mahiyetinde haırlanmıştır. Sizlerde videoyu izleyerek kendi peynirinizi kendiniz üretebilirsiniz.

Buyrun video.

İyi seyirler

Önerilen Paylaşım 1:İçli Köfte Tarifi - İçli Köfte Nasıl Yapılır ?

Önerilen Paylaşım 2:Sucuk Nasıl Yapılır ?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

1 Yorum

  1. Kahvaltımın olmazsa olmazıdır peynir, yapımını eskiden köyümüzde de görmüştüm bir kaç kere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kahvaltımın olmazsa olmazıdır peynir, yapımını eskiden köyümüzde de görmüştüm bir kaç kere


En iyi - En güzel - En ZorKaşıntısı - Kaşıntısı Nasıl geçer