Peynir Nasıl Yapılır ?

peynir-nasil-yapilirÖzellikle kahvaltılarımıza peynirin yeri ayrıdır. Birçokpeynir çeşidi bulunmaktadır. Kaşar peynir, beyaz peynir, otlu peynir, köy peyniri diye bu sıra devam eder.

Peki siz hiçpeynirin nasıl yapıldığını gördünüz mü? Peynir yapmak için tabki ilk gerekli olan süttür. Süt olduktan sonra peynir mayasıyla kendimiz de evlerimizde peynir yapabiliriz. Ama tabiki her işin bir inceliği vardır.

Bazen bir peynir alırsınız tadı farklı olur hoşunuza gider. Bazen de aynı yerden peynir alırsınız ama tadı başka gelir. Bunun birçok nedeni olabilir. Peynirin mayasının iyi tutmaması yada aldığınız peynirin uzun süredir beklemesi ve tadının değişmesi gibi bir çok nedeni olabilir.

Peynir yapımı eskiden özellikle köylerde ve kasabalarda çok yayıgındı. Günümüzde artık herşeyin fabrikasyon olduğu zamanda peynirde fabrikadan bizlere ulaşıyor. Asıl iyi kaliteli peyniri bulmak gerçekten çok zor.

Peynir bir gıda olduğu için ve işin içerisine sağlık girdiği için dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Peki peynir yapımına geçmeden peynir ile neler yapılabilir önce bunları biraz yazalım sanırım karnımız acıkıyor ki aklımıza bir çok düşünce geldi.

Peynir ile;

bu liste epey bir uzar gider.

Birşeyi yapmak istiyorsak onu canlı olarak görmemiz daha iyi anlamızı sağlamaktadır. Aşağıdaki videoda Evde peynir nasıl yapılır sorusuna cevap mahiyetinde haırlanmıştır. Sizlerde videoyu izleyerek kendi peynirinizi kendiniz üretebilirsiniz.

Buyrun video.

İyi seyirler1 Yorum
@Yağmur Pester - 2018-04-02 01:32:32

Kahvaltımın olmazsa olmazıdır peynir, yapımını eskiden köyümüzde de görmüştüm bir kaç kerewww.gencturkhaber.com - ANASAYFA

Kahvaltımın olmazsa olmazıdır peynir, yapımını eskiden köyümüzde de görmüştüm bir kaç kere